Újabb kisvárosnyi magyar halhat meg a fertőzésben

A vírus az oltatlanokat, illetve az idős, legyengült immunrendszerű, több krónikus betegséggel küzdő embereket veszélyezteti.

Bár Magyarországon a negyedik hullám alatt kevesebben kerülnek kórházba, mégis több a súlyos állapotú beteg, akiknek döntő részük oltatlan. Így jelenleg nem az egyre magasabb fertőzöttek számai lesznek az irányadók, hanem a kórházba kerültek és az elhunytak számának nyomon követése - hívja fel a figyelmet a Telex .

coviddeath
A vírus az oltatlanokat, illetve az idős, legyengült immunrendszerű, több krónikus betegséggel küzdő embereket veszélyezteti. Fotó: Getty Images

Négyszeres növekedés egy hónap alatt

Kinek kell 4. adag a koronavírus-vakcinából ?

Szakértők szerint az emberek jelentős része meg fog fertőződni, de az oltottak viszonylag enyhe tünetekkel vészelik át a betegséget. Pár napos, influenzához hasonló, felső légúti tünetekre, hőemelkedésre, lázra, átmeneti szaglásvesztésre lehet számítani. Ahogy Rusvai Miklós virológus nemrég fogalmazott : a legjobb az lenne, ha nem lökésszerűen, de szép lassan mindenki átesne a fertőzésen, csak így számíthatunk valamifajta nyájimmunitásra. A delta variáns elsősorban az oltatlanokat, illetve az idős, legyengült immunrendszerű, több krónikus betegséggel küzdő embereket veszélyezteti. A magyar kormányzati koronavírus-oldalon látható halálozási lista szerint, nagyrészt 60 vagy 70 évesnél idősebb emberek haltak meg a fertőzésben. Míg egy hónapja még naponta 10-15 ember hunyt el, most már naponta 40-50 embert veszítünk el ismét a COVID-19-cel összefüggésben.

A hazai és a sok hozzánk hasonló posztkommunista ország rossz halálozási adataiban nemcsak az egészségügy felkészületlensége, hanem a lakosság rossz egészségi állapota is jelentős szerepet játszik. Számos nemzetközi felmérés mutatja, hogy a magas COVID-halálozású országokban magas a dohányzással, alkoholizmussal, egészségtelen táplálkozással, mozgásszegény életmóddal összefüggő szív- és érrendszeri, emésztőszervi, daganatos betegségek vagy az elhízás mértéke, amelyek a COVID-19 kiemelt rizikófaktorai között szerepelnek, akárcsak Magyarországon . Így továbbra is kérdés, hogy vajon ismét el fogunk-e veszíteni egy kisvárosnyi magyart a fertőzésben, mint a korábbi hullámok idején.

A COVID-19-cel kórházba kerülő dohányosok állapota rosszabb, mint azoké, akik nem élnek káros szenvedélyekkel.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.