Jobb, ha nem dug fokhagymát a fülébe!

Bármennyire is nagy a kísértés, ne dőljünk be az interneten terjedő igencsak megkérdőjelezhető gyógymódnak!

Az interneten terjedő tanács szerint a fokhagyma csodaszerként hat megfázás esetén "Kéntartalmú hatóanyagai miatt antibakteriális és fertőtlenítő hatása is van. A legjobban nyersen fogyasztva, de kiválóan hat akkor is, ha a fülünkbe dugunk egy gerezdet. Hámozzuk meg, és mint egy füldugót, tegyük óvatosan a fülkagylónkba. Vigyázzunk, hogy ne tuszkoljuk túl mélyre, és hagyjuk legalább 30 percig hatni, de a legjobb, ha egész éjszaka benn tartjuk a fülünkben."

"Állítólag még kezdődő középfülgyulladás esetében is segíthet a módszer (...), amely azért hat a szakértők szerint, mert a fokhagymában lévő C- és B6-vitamin, a kálium és a kalcium serkenti az immunrendszert, és a szervezet öngyógyító ereje legyőzi a meghűlést okozó vírusokat és baktériumokat. Ha két nap után sem segítenek a házi gyógymódok, akkor ne kísérletezzünk tovább, forduljunk feltétlenül szakemberhez" - idézi a "jótanácsot" a kodpiszkalo.blog.hu.

Mire jó a fokhagyma? A fokhagyma régi ismerősünk, sokan szeretjük, mások irtóznak a szagától is, de még azok is hallottak számos jó tulajdonságáról, sokrétű gyógyhatásáról. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a szagos gerezdekről. A szakértő válasza meglehetősen kijózanító. " A helyzet az, hogy a fokhagyma tényleg fontos gyógynövény, de elsősorban szív-érrendszeri hatásai, koleszterinszintet mérséklő aktivitása miatt alkalmazzák a gyógyászatban" - írja Csupor Dezső, a Szegedi Tudományegyetem gyógyszerész, egyetemi adjunktusa. Amint kifejti, a fokhagymának valóban van kórokozó-ellenes hatása, azonban ez elsősorban helyileg alakul ki, és nem is minden kórokozó ellen hat.

"Ha a betegséget okozó baktériumok bejutottak a véráramba, és a szövetekig eljutva okoznak fertőzést, gyulladást, a fokhagymától nem várható biztos javulás. Nagyon sok, szintén antibakteriális hatású növénnyel együtt a bőrön, szájüregben képesek gátolni a kórokozók szaporodását vagy elpusztítják azokat, de ez egy komolyabb fertőzés esetén nem elegendő" - teszi hozzá.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Inkább maradjunk a hagyományos felhasználásnál

Inkább maradjunk a hagyományos felhasználásnál A középfülgyulladásról szólva úgy fogalmaz, hogy az tipikusan olyan betegség, amelynél a helyi, külsőleges antibakteriális kezelés nem elegendő, olyan szerekre van szükség, amelyek csökkentik a gyulladást- a fokhagyma nem csökkenti.

A teljes bejegyzést ide kattintva találja.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.