Az immunrendszerünket ezek gyengítik

Szervezetünk védekezőképességére számos dolog lehet negatív hatással. Fontos, hogy tisztában legyünk vele, melyek ezek, mert néhány kisebb változtatással könnyedén kiküszöbölhetjük hatásaikat.

Savlekötők szedése

Az immunrendszer nagyon fontos része az emésztőrendszer, ezért érdemes kerülni minden olyan dolgot, amely ennek a résznek az egyensúlyát felboríthatja. A savlekötők - különösen a receptre felírt, erősebb fajták - épp ilyenek. Felboríthatják az emésztőrendszer pH-egyensúlyát, elpusztítva az ott élő fontos, jótékony hatású baktériumokat. Ráadásul szedésük hatására hiány alakulhat ki cinkből és C-vitaminból is, ami szintén negatívan hat az immunrendszerre.

Az őszi-téli nyirkos, hideg időszakban gyakoribbak a náthás, torokfájós megbetegedések, így ilyenkor különösen fontos, hogy mindent megtegyünk, hogy immunrendszerünk jól működjön. Bizonyos ételek fogyasztása rengeteget segíthet ebben. Részletekért kattintson !

Fájdalomcsillapítók szedése

Bizonyos fájdalomcsillapítók károsíthatják a bélfalat, és áteresztővé tehetik a beleket. Ennek eredményeként fertőzések, illetve emésztetlen ételdarabkák kerülhetnek a szervezetbe, ami meggátolhatja az immunrendszer megfelelő működését.

Antibiotikumok szedése

Antibiotikumok szedése során a bélrendszerben élő jótékony hatású baktériumok is elpusztulnak, és ha valaki gyakran szed ilyesmit, akkor gyengül az immunrendszere, és sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben. Ezért is fontos, hogy az antibiotikumok mellé minden esetben szedjünk probiotikumokat is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

fontos, hogy az antibiotikumok mellé minden esetben szedjünk probiotikumokat is.
Fontos, hogy antibiotikumok mellé minden esetben szedjünk probiotikumokat is.

Rendszeres alkoholfogyasztás

Aki sok alkoholt iszik, egy idő után kevesebb fehérvérsejtje termelődik, ami hosszú távon igencsak káros hatással van az immunrendszerre. Ez egy újabb ok arra, hogy mérsékeljük az alkoholfogyasztást, sőt esetleg az absztinenciát is megfontoljuk - akár csak átmenetileg is.

Léböjtkúrák

Léböjtkúrákat általában mindenki azért csinál, hogy fittebb és egészségesebb legyen, ugyanakkor gyakran épp az ellenkező hatást érik el. A túlzásba vitt böjtölés, illetve a túlságosan kalóriaszegény táplálkozás is jelentősen károsítja az immunrendszert hosszú távon, mivel ilyenkor sok vitaminból és ásványi anyagból nem jut megfelelő mennyiség a szervezetbe.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.