Túrázzunk!
Japán kutatók szerint az erdei séták, túrák mérhetően képesek növelni azoknak a sejteknek a számát a szervezetben, amelyek elpusztítják a baktériumokat, vírusokat és egyéb behatolókat. A természetjárás ráadásul természetes stresszoldó is, ami szintén jól hat az immunrendszerre. Próbáljunk tehát minél több időt a természetben tölteni, ugyanakkor jó, ha tudjuk, hogy már havi kétszer pár órás erdei sétának is kimutathatóan pozitív hatása van.
Doboljunk!
Egy kaliforniai kutatás csoportban dobolókat vizsgált, és megállapították, hogy magasabb testükben az immunrendszert erősítő anyagok szintje, mint azok esetében, akik egyszerűen csak hallgatták a dobolásukat. Éppen ezért ha van a közelünkben csoportos dobóra, és érdekel minket az ilyesmi, akkor már csak ezért is megérheti csatlakozni.
Szeretkezzünk!
Az egészségügyi szex valóban létező dolog. A rendszeresen szeretkezőknek 30 százalékkal magasabb a vérében az immunglobulin A (IgA) szintje. A nevetés szintén jó hatással van az immunrendszerre, mivel növeli a T-sejtek számát, így tehát nézzünk vicces filmeket, olvassunk vidám könyveket, amikor csak tehetjük!
Igyunk kefirt!
A kefirben ötször annyi a probiotikus hatású baktérium, mint például a natúr joghurtban, ezért náthaszezonban érdemes lehet bizonyos időközönként kúraszerűen, napi szinten fogyasztani. Jöhet a kombucha, a tempeh és a savanyú káposzta is - ősszel és télen minél nagyobb mennyiségben. Ha nem szeretjük, és inkább maradnánk a joghurtnál, azzal sincs baj, mert a benne található jód a pajzsmirigy egészségének tesz nagyon jót - ilyen szempontból a tojás is igen hasznos étel.
Forrás: rodalewellness.com