Kerti kakukkfű
Szárított formában vagy illóolajként is jól jöhet. Köptető hatása miatt felső légúti betegségek kezelésére is ajánlják, de megelőzésre is kiváló. Készülhet belőle tea, amelyből napi két csészével ajánlott fogyasztani. Kakukkfüves fürdőt is vehetünk, ha a szárított leveleket egy kád forró vízbe szórjuk, de akár illóolajat is csepegtethetünk bele. Az illatos gőz belélegzése tisztítja a légutakat.
Édesgyökér
Az édesgyökér olyan hatóanyagot tartalmaz, amely erős vírusölő hatással rendelkezik, ezért sikerrel veszi fel a harcot a megfázás ellen. Fogyasztható táplálékkiegészítő és tea formájában egyaránt, ánizsos ízét sokan kedvelik. Ha rendszeresen szedünk valamilyen gyógyszert, akkor konzultáljunk az orvosunkkal, mielőtt édesgyökeret kezdenénk fogyasztani, mert csökkentheti egyes szerek hatékonyságát.
Fokhagyma
A fokhagyma erősíti az immunrendszert. Több kutatás is kimutatta, hogy rendszeres fogyasztása ellenállóbbá teszi a szervezetet a vírusokkal és a baktériumokkal szemben. Bár úgy a legerősebb a jótékony hatása, nem feltétlenül szükséges nyersen ennünk a fokhagymát, az is hatékony, ha táplálékkiegészítő formájában szedjük. Ha viszont mégis úgy döntünk, hogy nyersen esszük, érdemes mézzel keverni, mert elveszi erős ízét.
Echinacea (kasvirág)
Az echinaceából készült tea, illetve tinktúra fogyasztása megelőzésre és kezelésre is alkalmas. Ha akkor kezdjük el használni, amikor már betegek vagyunk, akkor enyhítheti a tüneteket, egyben lerövidíti a betegség lefolyását is. A legjobb, ha olyan készítményt választunk, amellyel napi 1000 milligrammnyi mennyiséget tudunk a szervezetünkbe juttatni.
Bodza
A bodza kivonata segíthet, hogy gyorsabban kilábaljunk a megfázásból és a felső légúti betegségekből. Többfajta készítmény formájában is elérhető a gyógynövényboltokban, illetve drogériákban. Teát vagy szörpöt is készíthetünk belőle - nemcsak vitamintartalma magas, hanem az íze is finom.
Forrás: rodalesorganiclife.com