Szervezetünket így készítsük a télre (x)

Ahogy egyre hűvösebbé és nyirkosabbá válik az idő, úgy nő meg a fontossága az immunerősítésnek is. Milyen vitaminokat és készítményeket javasolt szedni a téli hónapok alatt?

A csapadékos őszi idő, illetve a tél közeledtével egyre alacsonyabbá váló átlaghőmérséklet kedvez a betegségek terjedésének. Egyre több köhögő , tüsszögő ember vesz körbe minket a tömegközlekedési eszközökön, így a fertőzés veszélye is nő, ráadásul az egészséges, hazai zöldségekből és gyümölcsökből is egyre kevesebbet találni a boltok polcain. Egészségünk megőrzése ennek ellenére sem kivitelezhetetlen feladat, ennek kulcsa pedig az immunerősítés. Lássuk, milyen vitaminokra van szükségünk a késő őszi és téli hónapok alatt!

A tíz legjobb immunerősítő Bőrünkön és nyálkahártyánkon különféle mikroorganizmusok élnek, és hogy megbetegítenek-e, az immunrendszerünk határozza meg. Az alábbi cikkünkben tíz immunerősítőt gyűjtöttünk össze!

C-vitamin

Az első és legfontosabb, sokat emlegetett vitamin, amelynek pótlására a téli hónapok alatt különösen nagy szükség lehet. A C-vitamin növeli a szervezet természetes ellenállóképességét a kórokozókkal szemben, segít felszabadítani a stressz során képződő, kártékony szabad gyököket, fokozza a vas- és réz felszívódását, és még számos pozitív hatása ismert. Egy felnőtt ember minimális C-vitamin szükséglete napi 60-65 mg, ez a mennyiség azonban csak a hiánybetegségektől véd meg. A téli hónapokban javasolt akár a tízszeresét is beszedni ennek a mennyiségnek!

Érdemes már ősszel feltölteni vitaminkészleteinket
Érdemes már ősszel feltölteni vitaminkészleteinket

B-vitamin család

A B-vitaminok népes családjába tartozik a B1-vitamin (tiamin), a B2-vitamin (riboflavin), a B3-vitamin (niacin), a B5-vitamin (pantoténsav), a B6-vitamin (piridoxin) és a B12-vitamin (cianokobalamin). Vízben oldódó vitaminokról van szó, amelyeket kiegyensúlyozott táplálkozással megfelelő mennyiségben juttathatunk a szervezetünkbe. A tejtermékek mellett a zöldségek és gyümölcsök tartalmazzák nagyobb arányban, télen azonban ezekből jellemzően kevesebb kerül az asztalra. Pótoljunk!

D-vitamin

A napsütéses órák száma a nyári hónapokénak csupán a töredéke, ezért a szervezetünkben elraktározott D-vitamin -készleteket is gyorsan feléljük. A C-vitaminhoz hasonlóan ez a szerves vegyület is komoly szerepet játszik az immunrendszer megfelelő működésében, emellett csökkenti a gyulladásos folyamatokat és az oxidatív stresszt. Egy egészséges felnőttnek napi 1500-2000 Nemzetközi Egység (NE) D-vitamin bevitele javasolt. Kutatások szerint a magyar lakosság több mint kilencven százaléka D-vitamin-hiányos az év végére, ezért fontos, hogy napfény híján gondoskodjunk a megfelelő pótlásról!

A téli hónapokban tehát különösen fontos figyelni rá, hogy mi kerül a tányérunkba, hiszen a változatos, kiegyensúlyozott és minőségi alapanyagokat felhasználó táplálkozással pótolhatóak a szükséges vitaminok. Ebben a Scitec Nutrition téli immunerősítő csomagja is segítséget nyújthat, amely az összes, szervezet számára fontos anyagot kompakt módon tartalmazza. A fent említett vitaminok mellett az egészséges működésünkhöz elengedhetetlen ásványi anyagokat, köztük magnéziumot, szelént, kalciumot, foszfort és cinket is nagy arányban tartalmaz. Érdemes ezeket még az őszi időszakban adagolni, így a téli, vitamin- és fényhiányos időszakra kellő erővel ruházhatjuk fel szervezetünket a betegségek elhárításához.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +5 °C

Az éjszaka képződött köd, illetve rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, legtovább az északkeleti határnál marad meg. Másutt fátyolfelhős idő várható, de észak felől csökken annak is a mennyisége. Legfeljebb ködszitálás fordulhat elő a ködös területeken. A délnyugati, nyugati szél időnként megélénkül. A hőmérséklet kora délután 13 és 20, késő este 6 és 13 fok között alakul. Fronthatásra napközben nem kell számítani, így a frontérzékenyek tünetei nem valószínű, hogy felerősödnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra