Nem használnak a köhögésre szedett gyógyszerek

Egy új, svájci szakemberek által készített tanulmány szerint nincs rá bizonyíték, hogy az elhúzódó köhögés kezelésére szedett gyógyszerek bármilyen jótékony hatással járnának. Sőt van, aki inkább a negatív mellékhatásokat tapasztalja meg.

A páciensek 3-8 hete küzdöttek köhögéssel

A svájci Bázeli Egyetemen dolgozó Benjamin Speich és kollégái a pácienseket véletlenszerűen két csoportba osztották a tanulmány keretében végzett klinikai vizsgálat során, ahol az egyik csoport gyógyszeres, a másik pedig placebós kezelést kapott. A szakemberek minden szóba jöhető készítményt - többek között az asztmás rohamok kezelésére és megelőzésére alkalmas szalbutamol, valamint egyéb, kodeintartalmú készítményeket - számításba vettek, leszámítva a hagyományos kínai orvoslásban használt szereket. A résztvevő páciensek átlagosan 3-8 hete küzdöttek köhögéssel.

Nem használnak a köhögésre szedett gyógyszerek
A páciensek egy része inkább a negatív mellékhatásokat tapasztalja

Negatív mellékhatásokat is tapasztaltak

A kutatók szerint a placebóval összehasonlítva a gyógyszerek egyetlen esetben sem gyorsították fel jelentősen a gyógyulás folyamatát vagy javították a páciens állapotát, miközben a páciensek 14 százaléka tapasztalt olyan negatív mellékhatásokat, mint fejfájás , hányinger , mellkasi fájdalom és néhány esetben a köhögés súlyosbodása. - Munkánk azt mutatja, hogy noha a köhögés az egyik leggyakoribb ok, amiért az emberek orvoshoz fordulnak, még sincs hatékony módszer az elhúzódó köhögés kezelésére - írták a kutatók a British Journal of General Practice című szakfolyóiratban.

A köhögés olyan reflex, amely segít megtisztítani a légutakat az idegen és az irritáló anyagoktól. Ha sokáig elhúzódik a köhögés, néhány házi módszer is segíthet csillapítani, például az alábbiak .

Méz és forró italok javasoltak

Orvosi rendelvény nélkül kapható köhögés elleni gyógyszerekre világszerte évente több mint négymilliárd dollárt (1121 milliárd forint) költenek az emberek. Benjamin Speich szerint a gyógyszerek felírása helyett a háziorvosoknak biztosítaniuk kellene a pácienseiket arról, hogy a tünetek saját maguktól fognak enyhülni - gyógyszeres kezelés nélkül is. A mostani tanulmányt megelőzően az angliai közegészségügyi szolgálat - Public Health England (PHE) - azt javasolta mindenkinek, hogy mézzel és forró italokkal kezelje a torokfájást ahelyett, hogy antibiotikumot iratna fel az orvosával.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

A gomolyfelhők feloszlanak, kiderül az ég, csapadék nem lesz. Az Alpokalján, a Mura és a Dráva mentén foltokban köd képződhet. Mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 11 fok között várható, azonban a hidegre hajlamos helyeken ennél hidegebb, a vízpartoknál néhány fokkal enyhébb lehet az idő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra