Nem lett jobb a levegő

Az Európai Számvevőszék közleménye szerint az emberi egészség légszennyezéssel szembeni védelmére irányuló uniós intézkedések nem elégségesek.

Továbbra is jelentős mértékben ártalmas

Az elmúlt évtizedek uniós szakpolitikái hozzájárultak a károsanyag-kibocsátások csökkentéséhez a luxembourgi központú uniós testület megállapítása szerint, a levegőminőség azonban nem javult ugyanilyen ütemben és továbbra is jelentős mértékben ártalmas a közegészségre . A számvevők szerint a legtöbb tagállam nem felel meg az uniós levegőminőségi előírásoknak.

Nem hozták a várt hatást a légszennyezés elleni uniós intézkedések
A légszennyezettség továbbra is jelentősen ártalmas a közegészségre

Évente 400 ezer korai elhalálozáshoz vezethet

Azt javasolták, hogy az Európai Bizottság hozzon hatékonyabb intézkedéseket, frissítse a környezeti levegő minőségéről szóló irányelvet, kezelje kiemelten és más uniós szakpolitikákban is érvényesítse a levegőminőségre vonatkozó szempontjait, továbbá javítson a nyilvánosság felvilágosításán és tájékoztatásán. Az unióban a légszennyezés évente 400 ezer korai elhalálozáshoz vezet, a megbetegedések kezelése pedig több száz milliárd euró költséggel jár.

Egészségünkre nézve nem csak a kültéri, hanem a beltéri légszennyezés is veszélyes lehet, hiszen számos toxin, vagyis mérgező anyag lehet lakásunk levegőjében, amelytől hosszú távon akár meg is betegedhetünk. Hogy lehet ezeket csökkenteni? Mutatjuk!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A korai elhalálozások többségéért olyan légszennyező anyagok felelősek, mint a lebegő részecskék, a nitrogén-dioxid és a talajközeli ózon. A legnagyobb kockázatnak a városokban élők teszik ki magukat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.