Önműködtető szívritmus-szabályozó?

Amerikai kutatók szerint a dobogó szív elegendő energiát termelhet ahhoz, hogy működtethesse a szívritmus-szabályozót.

A pacemakerek akkumulátorainak cseréjéhez jelenleg újabb és újabb műtétekre van szükség. A tesztek azt mutatják, hogy az eszköz a szükséges energiamennyiség tízszeresének előállítására képes. A Brit Szív Alapítvány szerint biztonságosságát klinikai kísérletekkel kell alátámasztani.

A piezoelektromos anyagok alakjuk megváltozásakor elektromosságot termelnek. Ezeket az anyagokat jelenleg mikrofonokban hasznosítják, ahol a rezgéseket alakítják át elektromos jelekké.

A Michigani Egyetem kutatói a szív mozgásait próbálják felhasználni áramforrásként. Az eddig végzett tesztek azt mutatták, hogy elegendő elektromosságot képes előállítani egy pacemaker működtetéséhez. A kutatók most valódi szíven is tesztelni akarják az eszközt, és a cél az, hogy segítségével kereskedelmi forgalomban kapható pacemakert állítsanak elő.

A kutatást vezető Dr. Amin Karami az Amerikai Szív Társaság Los Angeles-i éves konferenciáján elmondta, hogy a szívritmus-szabályozókban körülbelül hétévente cserélni kell az elemet. A betegek között sok gyermek is van, akik hosszú évekig élnek pacemakerrel. Ha az új módszer sikeresnek bizonyul, ők különösen sok műtéttől menekülhetnek meg.

A Brit Szív Alapítvány igazgatója, Peter Weissberg professzor elmondta, a technika fejlődése az utóbbi években lehetővé tette, hogy egyre ritkábban kelljen elemet cserélni a pacemakerekben. Az új eszköz a szakértő szerint újabb előrelépést jelenthet ezen az úton.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra