A Deepbrain AI nevű, mesterséges intelligenciával foglalkozó koreai startup legújabb terméke a digitális iker. Lényege, hogy felvesznek számos videót és hanganyagot egy emberrel, a nyersanyagra pedig ráeresztik a mélytanuló algoritmust. Ennek eredményeképp az MI-iker olyan dolgokat is tud mondani, – ráadásul ismerős mimikával, gesztusokkal, hanghordozással – amiket nem rögzítettek előre – számol be a nagy sikerű koreai találmányról a Telex.
A koreaiak bemutatták a Re;memory nevű szolgáltatásukat is, amelyben bárkinek elkészítik a digitális mását, hogy később, halála után a gyászoló családtagjai beszélgethessenek vele.
Már a bemondók sem valódi emberek
Kínában és Dél-Koreában már tévécsatornák használják bemondóként a Deepbrain AI digitális figuráit, de most a legtöbb embert a halottak megelevenítése érdekel. A szolgáltatás lényege, hogy hét órányi videót vesznek fel az alannyal a filmes trükköknél is használt zöld háttér előtt, majd ezt két hétig emészti a mesterséges intelligencia, hogy aztán egy egyszeri, félórás beszélgetést hozzon ki belőle. A fejlesztők szerint a Távol-Keleten óriási az érdeklődés, a cég eddig 52 millió dollár (közel 20 milliárd forint) befektetést kapott a technológiára.
Lesz-e szükség emberekre egyáltalán?
Mint ahogy arról már egy korábbi cikkünkben beszámoltunk, a mesterséges intelligencia várhatóan számos munkahelyről kiszorítja majd az embereket, és a kreatív munkahelyek sem lesznek biztonságban. Az MI elsődleges feladata az emberi élet megkönnyítése. Azzal azonban, hogy mára már belép a képzelet és az innováció világába is, megnő a valószínűsége annak, hogy hamarosan utánozni fogja az emberi intelligenciát. Egyelőre azonban itt még nem tartunk.