Országos felmérést kellene készíteni a parlagfűhelyzetről, és mindig oda kellene koncentrálni az irtáshoz használható erőket, ahol éppen a legnagyobb a probléma. Ráadásul a pollen allergiakeltő hatását a környezetszennyezés megsokszorozza - mondta el az InfoRádióban Nékám Kristóf, a Magyar Allergia Szövetség elnöke. Hozzátette, a szennyezett pollenek akár 50 kilométerre is el tudnak repülni, így elsősorban a forrásnál kellene irtani ezeket. A probléma megoldása tehát mindenképpen csak össztársadalmi szinten lehetséges.
Magyar Donát aerobiológus kifejtette, hogy bár az allergiás betegek tünetei a csapadékos időszakokban enyhülhetnek, ez csupán átmeneti javulás. A parlagfű ugyanis ez idő alatt továbbra is termel pollent, csupán az nem kerül a levegőbe. Amint elvonultak viszont az esőfelhők, az allergén hirtelen nagy mennyiségben jut ismét a levegőbe. Idén ráadásul éppen a csapadékos időjárásnak köszönhetően indultak hamarabb növekedésnek a növények, így tíz év után először jelent meg ilyen korán a parlagfű virágpora.
A szakember felhívta a figyelmet, hogy az allergiások hosszú szezonra készülhetnek, mivel a parlagfű idénye általában egészen október végéig kitart. Emellett mindenkinek tanácsolja, hogy forduljon orvoshoz, akinél ebben az időszakban szem- és szájpadlásviszketés, köhögés, illetve tüsszögés lép fel.