Tudományos ülést szervezett a Magyar Gyermekorvosok Társasága Nyíregyházán.
A kétnapos rendezvényen ismertették a a gyermekgyógyászat legújabb kutatási eredményeit, emellett olyan elméleti és gyakorlati kérdéseket vitattak meg, melyeket a mindennapi munka során alkalmazhatnak a gyermekek gyógyításában.
Dr. Dicső Ferenc a nyíregyházi kórház gyermekosztályának vezetőfőorvosa elmondta, hogy a tudományos ülés programját négy témakör köré csoportosították. Foglalkoztak a gyermekpszichiátriai betegségek közül a figyelemzavarral, a hiperaktivitással, a gyermekkori asztma megelőzésének és gyógyításának módjaival, a túl- és alultápláltság veszélyeivel, valamint a védőoltások újonnan bevezetett típusaival, amelyekkel nagyon sok betegséget meg lehet előzni. Ezeknek az új kutatási eredményeknek a zömét már alkalmazzák a Jósa András Oktató Kórházban is.
A rendezvény vendége volt dr. Vojnik Mária országgyűlési képviselő, aki arról beszélt, hogy a tudományos ülésen is tárgyalt betegségcsoportok a legjellemzőbb megbetegedések ebben a régióban. Bár Nyíregyházán működik az ország legnagyobb létszámú gyermekosztálya, amelynek megmaradtak az aktív részlegei, mégis a legnagyobb hiány az alapellátásban jelentkezik. Magyarországon ugyanis az a trend, hogy a gyermekellátásban is szakorvosok dolgoznak és gyermekpraxisok alakulnak ki. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a gyermek-alapellátás még mindig zömmel vegyes háziorvosi praxisokban történik.
Éppen ezért az ismeretek megszerzése nem csak a kórházi orvosok számára fontos, hanem a szakrendelőben és az alapellátásban dolgozók számára is.
2007-06-10 09:25
Forrás: Weborvos Kovács Mariann