Otthonról dolgozunk
Az otthoni munkának számos előnye van, hiszen nem kell ingáznunk, és beoszthatjuk a saját időnket - ugyanakkor nagyon sokan ilyenkor ahelyett, hogy íróasztalhoz ülnének, a kanapén, esetleg az ágyban nyomkodják a laptopot. Ilyenkor a nyaki és a háti szakasz is extra terhelést kap, ami rövid idő alatt derékfájdalomhoz vezethet.
Túl sokat ülünk
Mostanában egyre többet hallani, hogy az ülés hosszú távon éppen olyan káros az egészségre, mint a dohányzás . Ha túl sok időt töltünk ülő pozícióban, akkor meggyengül a vázizomzatunk, gerincünk pedig előregörbül, amitől fájhat a derekunk.
Túl nehéz a táskánk
Fontos szabály - de sajnos sokan nem tartják be -, hogy táskánk ne legyen nehezebb testtömegünk 10 százalékánál. A nehéz táskák cipelése terheli a nyakat, a vállat és az egész gerincet, és nemcsak tartásunk lesz rossz tőle , hanem derekunk is fájni fog.
Nem sportolunk eleget
A rendszeres testmozgás nagyon fontos, hogy csontjaink és izmaink megfelelő stabilitást biztosítsanak testünknek. Nem kell feltétlenül kőkemény edzésekre járnunk, a kutatások szerint a hangsúly inkább a rendszerességen van. Ha heti 4-5 alkalommal időt tudunk szakítani legalább 20 perces, tempós sétára, már azzal is sokat tettünk annak érdekében, hogy ne fájjon a derekunk.
Nem megfelelő párnán alszunk
Ha párnánk túl magas, akkor ezzel sem sem teszünk jót a gerincnek és a deréknak, de azzal sem, ha egyáltalán nem használunk párnát. Alvás közben ideális, ha fejünk kicsit lejjebb van a nyakunknál. Ha túlságosan megemeljük a fejet, akkor az egész gerincet túlterhelhetjük, ami derékfájást is okozhat.
Forrás: prevention.com