A vizsgálatok szerint a "képernyőkórban" szenvedők még utazás közben és szabadidejükben sem tudják abbahagyni a munkát, ez pedig a rossz tartás miatt könnyen hát- és derékfájdalmakhoz vezethet. A társaság szakértői arra biztatnak, tanuljuk meg kikapcsolni a problémás kütyüket.
Egy 2010 irodai dolgozó részvételével készült online felmérés során kiderült, hogy a megkérdezettek kétharmada munkaidején kívül is dolgozik, ez pedig naponta átlagosan két óra túlórát jelent. Ennek legfőbb okai a túlterheltség és a másnapi teendők számának csökkentése.
"Bár az otthoni túlórázás jó ötletnek tűnhet rövid távon, sajnos nagyon könnyen szokássá válhat, aminek az egészségünk láthatja kárát" - nyilatkozta dr. Helena Johnson, az Okleveles Fizioterapeuták Társaságának elnöke. "A rossz tartásnak köszönhetően könnyen súlyos hát- és derékfájdalmak, valamint stresszes eredetű megbetegedések alakulhatnak ki. Ez különösen azokra igaz, akik hordozható eszközökön dolgoznak, és egyáltalán nem figyelnek oda a tartásukra. A legjobb megoldás, ha beszélünk munkaadónkkal feladataink számának csökkentéséről."
"Senkinek nem jó, ha a dolgozók túlterheltek: nem teljesítenek olyan jól a munkahelyen és könnyen megbetegednek" - tette hozzá Brendan Barber, a brit Szakszervezeti Szövetség titkára. "Az állandó otthoni túlórázás beláthatatlan következményekkel járhat, ezért azt javasoljuk mindenkinek, csak annyit vállaljon, amennyit bír és tanulja meg kikapcsolni okostelefonját."