A szegényeket jobban sújtja az influenza

A szegénység megduplázza az esélyét, hogy valaki influenzával kórházba kerüljön - állítja egy korábbi tanulmány.

A szegények súlyosabb influenzás megbetegedéseiről szóló adatokat az Egyesült Államokban gyűjtötték be, de az okokat nézve alig kétséges, hogy a világon mindenütt hasonló kép bontakozna ki. A fő okok között ugyanis az alacsony oltási arány, a rossz lakáskörülmények és kevesebb rendszeres orvosi ellátás szerepelnek. Ezek juttatják az influenzásokat kórházba, sőt az intenzív osztályra, ahol a betegek már az életükért küzdenek az influenza és szövődményei miatt.

A szegények gyakrabban kerülnek kórházba influenza miatt
A szegények gyakrabban kerülnek kórházba influenza miatt

Dr. James Hadler, a Yale Egyetem vezető kutatója szerint a legszegényebbek esetében kétszer akkora a kockázat, hogy az influenza miatt kórházban végzik, mint a leggazdagabbaknál, illetve a szegénynegyedekből a lakosság arányában kétszer annyian kerülnek intenzív osztályra, mint a jómódú kerületekből.

10+1 tipp, hogy megelőzzük az influenzát A népesség körülbelül tíz százaléka fertőződik meg az influenzavírussal évente, az vírushoz köthető szövődmények pedig akár kórházi kezelést is igényelhetnek. Influenzamegelőzésre fel! Kattintson! Az új influenzás esetek számának csökkentésében a kulcs a védőoltás szélesebb körű elterjedése volna a szegényebb környékeken. "Az emberek között ezekben a negyedekben alacsonyabb az oltási arány, mint gazdagabb városrészekben, de ez nem magyarázza meg a kórházba kerülés eltérő arányait" - mondja Hadler. Ugyanakkor szerinte nyilvánvaló, hogy a szegényebb negyedekben az emberek nagyobb zsúfoltságban élnek, ami több személyes kontaktust eredményez, azaz könnyebben terjed a fertőzés.

A szerényebb körülmények között élők általában több a betegségben szenvednek, például gyakoribb az asztma , ami magyarázhatja, hogy az influenza lefolyása olykor miért súlyosabb a körükben. A rendszeres orvosi ellátáshoz való hozzáférés is szerepet játszik. Ott, ahol az emberek ritkán találkoznak orvossal, és nem kapnak oltást, a betegségeknek, köztük az influenzának is jobbak az esélyei.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mivel nem vesznek részt rendszeres ellátásban, ezért ezek az emberek addig várnak, amíg az állapotuk olyan súlyossá válik, hogy kórházba kell menniük. Ők csak akkor keresik az ellátást, ha válságos helyzetbe kerülnek, holott a korábbi kezelések, például antivirális gyógyszerek szedése segíthetne csökkenteni a komplikációkat a szegénynegyedekben is - véli Hadler.

Forrás: Medline Plus

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra