A rendszeres takarításnak akkor még nagyobb szerepe van a betegségek megelőzésében, ha kisgyermekünk van, vagy ha valaki már beteg a családból. Egy-egy influenzás ugyanis 3-4 másik embert fertőz meg a betegség ideje alatt, és a legtöbben természetesen a közvetlen családtagjai közül kerülnek ki.
Rendszeresen fertőtlenítsük a legtöbbet tapogatott felületeket! A fürdőszobát, a vécét vagy a konyhai pultot mindenki rendszeresen (akár naponta többször is) letakarítja, letörli, ám vannak olyan helyek, amelyekről hajlamosak vagyunk elfeledkezni, annak ellenére, hogy nagyon sokszor érintjük meg ezeket, így a kórokozók is nagyon könnyen megtelepednek ezeken.
Töröljük át fertőtlenítő kendővel a kilincseket, a villanykapcsolókat, a csapokat, a távirányítókat, a fiókok és szekrények fogantyúit és a vécé lehúzóját is.Tisztítsuk meg a számítógépünk billentyűzetét, a mobiltelefonunkat , az autónk kormányát is.
Ne csak a felületekkel foglalkozzunk - bizony a takarítóeszközeinkre is ráfér néha a tisztítás! Cseréljük rendszeresen a portörlő kendőket, a felmosófejet. A konyharuhákat, kéztörlőket is mossuk gyakran, magas hőfokon. A mosogatószivacsot pedig minden használat előtt tegyük be egy-két percre a mikrohullámú sütőbe, ez ugyanis a rajta tanyázó baktériumok nagy részét elpusztítja.
Hogyan takarítsunk influenzaszezonban?
Hetente cseréljük az ágyneműket, lepedőket, törülközőket és mossuk ezeket minél magasabb hőfokon. Az ágytakarókról, pokrócokról se feledkezzünk meg!
Naponta többször is szellőztessünk , és ne feledkezzünk meg a lakás megfelelő páratartalmáról sem. A túl párás és túl meleg környezetben ugyanis könnyebben szaporodnak a kórokozók, míg a száraz levegő a felsőlégúti tüneteket ronthatja.