Így kerülje el a betegségeket!

Ahogy egyre hűvösebbek a nappalok, úgy lesznek egyre gyakoribbak a megfázások, meghűlések. A betegségek elkerülésére mindenkinek van valami tuti módszere - mi is adunk néhány tippet.

Mossunk kezet! A legalapvetőbb és egyben a leghasznosabb tanácsok egyike: mossuk meg rendszeresen a kezünket, ezzel ugyanis a legtöbb fertőzésnek az útját állhatjuk. A megfelelő kézmosás legalább harminc másodpercig tart, meleg vízzel és szappannal történik. De szükséges vajon a népszerű antibakteriális szappan?

A hagyományos szappanos kézmosás is elegendő, ha jól csináljuk, nátha influenza házi kézfertőtlenítő takarítás baktérium probiotikum légúti fertőzés
A hagyományos szappanos kézmosás is elegendő, ha jól csináljuk

Öt dolog Hatalmába kerítette a nátha? Orrdugulás kínozza? Van néhány jó tanácsunk, mit érdemes ilyenkor tennie - de azt is eláruljuk, mivel árthat még többet szervezetének ! Kattintson! A szakemberek szerint nem. Az antibakteriális szappan ugyanis olyan hatóanyagokat tartalmazhat, mely károsan hat a szervezetünkre, és elpusztítja a bőr saját, védelmező hatású baktériumflóráját is. Emellett erőteljesen szárít is. A sima szappan is megteszi, amit kell - a lényeg a rendszeresség és az alaposság.

Alaposan öltözzünk fel. A meleg ruházat nemcsak kellemesebbé teszi a hideg napokat, de az immunrendszerünkre is hatással van, és védelmet nyújt a külvilággal szemben, azaz a kórokozókat sem engedi át. A legfontosabb, hogy természetes anyagokból készült ruhadarabokat válasszunk, melyek alatt nem izzadunk be: a meleg és nedves környezet ugyanis igen kedvező a baktériumok szaporodásának.

Csak semmi pánik. Minél idegesebb valaki, minél stresszesebb életet él , annál jobban veszélyeztetik a betegségek. A szervezetünk ugyanis a stressz idején elnyomja az immunrendszer működését, és minden energiáját az esetleges menekülésre (vagy éppen a harcra) fordítja. Ez sajnos a hosszú távú stressz esetén is jellemző, vagyis ha valaki élete állandó aggodalmaskodással telik, nemcsak könnyebben betegszik meg, de nehezebben és lassabban épül fel.

Barátaink, a baktériumok. A szervezetünkben nemcsak kórokozók tenyészhetnek, de jótékony hatású baktériumok is. A bélflórának kiemelt szerepe van az immunrendszer megfelelő működésében, ezért a jótékony baktériumokra vigyáznunk kell. Együnk probiotikumot tartalmazó élelmiszereket (például savanyú káposztát vagy joghurtot), szedjünk probiotikumot étrend-kiegészítő formájában.

Takarítsunk gyakrabban. Óvjuk az otthonunkat is a fertőzésektől, a mindennapi használati tárgyainkon ugyanis megtelepedhetnek a kórokozók, és mivel gyakran nyúlunk hozzájuk, nagyon könnyen a szervezetünkbe juttathatjuk őket. Ha a családunkból valaki beteg, naponta cseréljük az ágyneműt és a törülközőket, mossunk gyakrabban (a gyerekekek plüssjátékait is), és fertőtlenítsünk minden olyan tárgyat, mellyel kapcsolatba kerülhetett. A lámpakapcsolókat, a kilincseket, a távirányítókat, a telefonokat egyébként is jó gyakrabban tisztítani.

Bónusz recept: készítsünk otthon kézfertőtlenítőt. Egy spricnis üvegben keverjünk össze két evőkanál aloe vera-levet, fél mokkáskanál teafaolajat, 24-24 csepp levendula, citrom, fahéj és borsmenta illóolajat, valamint négy csepp grapefruitmag-kivonatot. Alaposan rázzuk össze, majd fújjunk két-három adagnyit a tenyerünkre és jól dörzsöljük össze.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +5 °C

Délelőtt mindenütt gyorsan javulnak a látási viszonyok, de felhős lesz az ég, inkább csak rövidebb időre süthet ki a nap. Délután észak felől elkezdhet határozottan csökkenni a felhőzet, de a Dunától keletre egy összeáramlási zóna mentén, illetve a nyugati, délnyugati országrészben továbbra is sok marad a felhő. Elvétve gyenge eső nem kizárt. Az északias szelet nagy területen kísérhetik élénk, erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Fronthatásra napközben nem kell számítani, így a frontérzékenyek tünetei nem valószínű, hogy felerősödnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra