Ne dohányozzunk!
A cigarettázás (még a passzív dohányzás is) fogékonyabbá tesz a felsőlégúti betegségekre, és növeli annak a rizikóját, hogy egy egyszerű megfázásból komoly fertőzés legyen. Emellett a tüneteinket is rontja. Ha végleg nem is tudjuk letenni a cigarettát, legalább arra az időre mellőzzük, amíg betegek vagyunk.
Ne szedjünk antibiotikumot!
Ne kutassuk át a gyógyszeres szekrényünket egy korábbi betegségre felírt, megmaradt antibiotikum után! Ezzel többet ártunk, mint használunk. A megfázást vírusok okozzák, azok ellen pedig semmit sem érnek az antibiotikumok, ugyanakkor ezek a szerek felboríthatják a bélflóra egyensúlyát, és ezzel tovább gyengítjük az immunrendszerünk működését.
Ne hordjuk ki lábon!
Bármennyire is keménynek érezzük magunkat, betegen ne menjünk dolgozni . Megfertőzhetjük a munkatársainkat, és közel sem leszünk olyan hatékonyak, mint azt hisszük. Legalább 24-48 órát érdemes ágyban tölteni, a pihenés ugyanis segíti a szervezetünket a gyógyulásban, és nem kell hosszan elhúzódó betegségre, netán szövődményekre számítani.
Ne hagyatkozzunk túlságosan a gyógyszerekre!
A nátha legyőzésének a legjobb módszere a pihenés. A gyógyszerek, például az orrcseppek csak a tüneteket enyhítik, de néhány napon belül elveszíthetik a hatékonyságukat.
Ne kávézzunk!
Legalábbis csökkentsük az elfogyasztott mennyiséget. A kávé és az alkohol ugyanis hozzájárulhatnak a szervezetünk kiszáradásához, pedig a folyadék pótlására igencsak szükségünk van. Koffeintartalmú italok helyett igyunk inkább mézzel, citrommal ízesített gyógyteákat!
Ne éhezzünk!
Betegen gyakran nincs étvágyunk, gyakran gondolni sem tudunk az ételre. Pedig a gyógyuláshoz elengedhetetlen, hogy feltöltsük a szervezetünk energia- és vitaminraktárait, és a folyadékot is muszáj pótolni. Ideális étel a betegek számára a forró leves - kutatások bizonyították, hogy valóban van gyógyító hatása. Ha semmi mást nem kívánunk, legalább egy-két pohár gyümölcslét igyunk meg óránként.