Az énekesnő a koncertek elhalasztása után így nyilatkozott a betegségéről: "Bár még mindig tanulunk erről a ritka állapotról, most már tudjuk, hogy ez okozta a görcsöket, amiket tapasztaltam."
Celine Dionnak annak ellenére, hogy naponta fizikoterápiára jár, nagy fájdalmai vannak. Ezt már barátai meséltek a CNN-nek.
A turné lemondásáról szóló Instagram-bejelentésben Dion elmondta, hogy stiff-person-szindrómában szenved:
"Nagyon sajnálom, hogy ismét csalódást kell okoznom mindannyiótoknak. Nagyon keményen dolgozom, hogy visszanyerjem az erőmet, de a turnézás nehéz még akkor is, ha 100 százalékos vagy. Nem fair veletek szemben, hogy folyamatosan halasztjuk a koncerteket, és bár megszakad a szívem, az a legjobb, ha most mindent lemondunk, amíg tényleg készen nem állok arra, hogy újra színpadra álljak. Szeretném, ha mindannyian tudnátok, hogy nem adom fel... és alig várom, hogy újra láthassalak benneteket!"
Mi az a stiff-person-szindróma?
A stiff-person-szindróma egy gyógyíthatatlan betegség, amire jellemző az izommerevség, az ingerekre, például hangokra és fényre való fokozott érzékenység, valamint az érzelmi stressz, amely izomgörcsöket okozhat. Idővel az ebben az állapotban szenvedő embereknél "görnyedt testtartás" alakulhat ki. Az állapot jellemzően a test középső részén, a törzsben és a hasban jelentkező izommerevséggel kezdődik, mielőtt a lábakban és más izmokban jelentkező merevséghez és görcsökhöz vezetne.
Az izomgörcsök elég súlyosak lehetnek, eséseket, elviselhetetlen fájdalmat és jelentős sérülést okozhatnak.A görcsök elég erősek lehetnek ahhoz, hogy csonttörést okozzanak.
Dion decemberi Instagram-videójában azt mondta, hogy a görcsök a mindennapi életének "minden aspektusát" befolyásolják, "néha nehézségeket okoz a járás, és nem tudom úgy használni a hangszálaimat az énekléshez, ahogyan azt megszoktam.”
A stiff-person-szindróma nagyon ritka, körülbelül 1 millió emberből 1-nél fordul elő, és a legtöbb neurológus csak egy vagy két esetet lát egész életében.
Az első esetet az 1950-es években jelentették. A betegséget eredetileg stiff-man-szindrómaként emlegették (azaz csak a férfiakat foglalta magába betegség neve), ám azóta kiderült, hogy kétszer annyi nőt érint, mint férfit, és az elnevezést a félreértések elkerülése érdekében stiff-person-szindrómára változtatták.
Az állapot bármely életkorban kialakulhat, de a tünetek leggyakrabban a 30-as vagy 40-es években kezdődnek.