A jövő biomenedzserei számára rendezik - a BioManager képzés-sorozat újabb állomásaként - november 30-december 1-én azt a kurzust, amelyen élettudományi háttérrel és jelentős gazdasági tudással rendelkező, hazai és nemzetközi sikereket elért üzletemberek, üzleti tanácsadók segítségével frissíthetik fel tudásukat a résztvevők.
Így szó lesz arról, milyen eredményeket érdemes piacosítani; egy-egy kutatási eredmény vagy projektötlet piacosításához milyen üzleti modellt érdemes választani; melyik szellemi tulajdont képező ötletet érdemes védenünk és milyen eszközökkel; illetve, hogyan lehet építeni, menedzselni, finanszírozni hatékonyan egy élettudományi vállalkozást. A kétnapos kurzuson két eredményes hazai cég - a pathológiai munkafolyamat teljeskörű digitalizálását célnak tekintő 3DHistech, és az őssejtbank szolgáltatást végző Zelion Pharma Kft. - történetét ismerhetik meg a résztvevők.
A Magyar Biotechnológiai Szövetség szervezésében és az NKTH támogatásával tavaly júniusban útjára indított BioManager képzés eredetileg 20 főre tervezett kurzusait átlagosan 120-150, az ország minden részéről érkező fiatal kutató, egyetemista, kis- és középvállalati menedzser, illetve az élettudományi szektor iránt érdeklődő vállalkozó látogatta edddig.