A gyermek születését követő időszak meghatározó a fejlődés szempontjából. Sokat számít a szülő és gyermeke közötti szoros kapcsolat kialakításában, ha együtt mozgunk a babával. A kapcsolatteremtésre pedig kiváló lehet a jóga.
Minden szülő azt szeretné, ha a gyermeke a lehető legoptimálisabb körülmények között és a megfelelő ütemben fejlődne mind szellemileg, mind fizikailag. A jóga gyakorlatai ideálisak arra, hogy a terhesség és a szülés folyamán átalakult női test visszataláljon a régi formájába, és hogy a világgal éppen ismerkedő újszülöttet segítse a mozgásban.
A jóga ötezer éves múltra visszatekintő tradicionális filozófiai és életvezetési elv, amelynek számos ága és egy közös célja van, a mindenkiben nyugvó abszolút tudat, az önálló akarattal bíró lélek felébresztése. Francoise Barbira Freedman fiatal antropológusként ismerkedett meg az amazóniai erdőségekben lakó természeti népek gyermekgondozási szokásaival és ezeket az ismereteket ötvözte jógaoktatóként, illetve négygyermekes anyaként szerzett ismereteivel.
Az antropológus ezeket a tapasztalatokat osztja meg a babás jógáról szóló könyvében, amely már magyarul is elérhető. Megtudhatjuk, nem kell aktív jógázónak lenni, hogy bárki közösen jógázhasson kisbabájával, mivel a leírások kellően részletesek, a képek szépek és jól bemutatják az egyes gyakorlatokat, de ne tekintsük ezt a könyvet alapkiadványnak. Ahhoz, hogy beiktassuk az életünkbe a rendszeres jógázást, be kell szereznünk egy, a jóga alapjait bemutató könyvet is, és nem árt szakképzett oktató által vezetett tanfolyamra járni.