Az egereken elvégzett őssejt-beültetéses kezelés eredményesnek bizonyult a leggyakrabban előforduló izomsorvadás leküzdésében. Jelenleg a terápia humán alkalmazását készítik elő.
A Texasi Egyetem munkatársai embriókból kiválasztott őssejteket használtak a beültetéshez. Az őssejtek sokoldalú felhasználhatósága annak köszönhető, hogy a test különböző részeibe ültetve bármilyen, a szervezetben előforduló sejtté képesek átalakulni, pótolva a károsodott izmokat, csontot. A probléma éppen az, hogy az embrionális őssejteket sokszor nehéz rávenni arra, hogy olyan sejtekké váljanak, amilyenek a kutatók szeretnének. A differenciálatlan sejt termelés pedig a beültetés után gyakran tumorok kialakuláshoz vezet.
Rita Perlingeironak, és csapatának azonban sikerült megbirkóznia a feladattal. Az embriókból kivett őssejteket az egyik leggyakoribb, Duchenne típusú izomsorvadásban szereplő egerek testébe ültették be. Hogy követni tudják a fejleményeket, a sejteket zöld, fluoreszkáló festékkel kezelték. Fluoreszkáló festékkel kezelt egér őssejtek
A beültetést követő négy hónapban látható volt, hogy a festékkel kezelt őssejtek elindultak az izmok belseje felé, az egerek egészsége pedig javult, tumor pedig nem képződött. Az eredmények reményt jelenthetnek a számos, Duchenne izomsorvadásban szenvedő gyermneknek. A Texasi Egyetem csapata jelenleg olyan, embereknél alkalmazható terápia kialakításán dolgozik, amelyben a bőrből kiválasztott őssejteket használják fel a betegségek kezelésére. Mint Perlingeiro elmondta, az őssejt-kezelés során tégláról téglára haladva építkeznek.