Modern, négyezer négyzetméteres, négyszintes, épülettel bővült a Zala Megyei Kórház.
Céltámogatással, állami beruházásból, önkormányzati segítséggel jött létre a XXI. századi körülményeket teremtő, közel 1,5 milliárd forintos költségű fejlesztés. Az új pavilonban a neurológia és a gyermekosztály kapott helyet. Bár a hivatalos átadás december 20-án lesz, a költözködés már javában tart. November 26-ára a neurológia teljes egészében elfoglalta új helyét, zökkenőmentesen folyik a fekvő- és az ambuláns betegek ellátása. A gyermekosztály még nem végzett az átrendezkedéssel, ugyanis az intenzív részleg átköltöztetése folyamatban van.
- Korszerűtlen, régi épületben dolgoztunk, ami már nem felelt meg funkciójában a szakmai igényeknek. Több mint 10 éves igényünk valósult meg az új helyre költözéssel - mondta dr. Nikl János a neurológia osztályvezető főorvosa. - Ágyszámunk a januárban meghatározottnak megfelelően 66. Ebből nyolc intenzív ágy, a többi pedig szabvány kórtermi, az osztály alapterülete viszont 500 négyzetméterrel bővült, mely elsősorban a kórtermek méretét érinti. Ezek a 2-4 ágyas szobák lényegesen nagyobbak és teljes komforttal ellátottak. Új beruházásként kaptunk egy elektrofiziológiás rendszert. Míg eddig 8 kilométert kellett mentővel utaztatni a betegeket vizsgálatra, most épülten belül meg tudjuk ezt oldani. Ahol a járóbeteg ellátás történik, helyet kapott egy jelentős méretű fizioterápiás tornaterem.
A gyermekosztály főorvosa, dr. Gárdos László és munkatársai nagy munkában vannak, napok kellenek még, míg minden a helyére kerül. Az osztály harminc általános ággyal rendelkezik, melyből 15 esetében lehetőség van a szülő és a gyermek közös elhelyezésére. Nemcsak modernebb, tágasabb és gyerekcentrikusabb lett az új osztály, hanem a fertőzések veszélyét is csökkenteni tudják. Külön szinten helyezkednek el ugyanis a vizsgálatra váró és az enyhébb tünetekkel bíró gyerekek, illetve az akut esetek. Az új részlegen kap helyet a Dunántúl első gyerekrehabilitációs centruma, mely főként Dél-Nyugat Magyarországról (Baranya, Tolna, Somogy, Zala megye) fogadja majd a betegeket.
- A régi gyermek intezív helyére kerül a koraszülött intenzív. Közel lesz így a koraszülött osztályhoz, a szülészethez és ide költöztettük az anyatejgyűjtő állomást is. Így lehetőség van már az inkubátorban a saját, vagy donor anyától származó anyatejes táplálásra, illetve stabilizáció után az anyával egy kórteremben való elhelyezésre. Erre az országban nem igazán van példa, a helyi orvosok harcolták ki ezt az ellátási formát.
Az új épület tetején helikopter leszállót alakítottak ki, melyet, többek között a koraszülött ellátásban is igénybe tudnak venni.