10 milliárdot kap az egészségügy

A Széchenyi 2020 program keretében 9,5 milliárd Ft európai uniós támogatás segítségével megvalósuló projekt kiemelt célja az egészségügyi ellátórendszer működési hatékonyságának növelése.

Az egészségügyi ellátórendszer működési hatékonyságának növelése érdekében ezért a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet olyan uniós projektet indított útjára, amely egészségszervezésének központjában, az egyén, a páciens áll.

A TÁMOP-6.2.5-B-13/1-2014-0001 „Szervezeti hatékonyság fejlesztése az egészségügyi ellátórendszerben – Területi együttműködések kialakítása” nevű program egyik fő feladata elősegíteni az egészségügyi ágazat fejlesztését. A projekt rendezvényét dr. Zombor Gábor, az EMMI egészségügyért felelős államtitkára nyitotta meg.

4 jótékony egészségügyi közhely

A Széchenyi 2020 program keretében 9,5 milliárd Ft európai uniós támogatás segítségével megvalósuló projekt kiemelt céljai között szerepel, hogy ösztönözze az egészség fejlesztésében, az egészséges életmód választásában, és ha szükséges, a gyógyításában, valamint a gyógyulásában a felelős és együttműködő állampolgári részvételt. A betegek időben és megfelelő helyen történő minőségi kiszolgálása mellett az egészséggel kapcsolatos széles körű ismeretek és készségek elsajátítását is biztosítani kívánja a projekt.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A projekt az eddigi gyakorlattal szemben az egészségügyi szolgáltatások teljes rendszerének megújítására irányul, elsősorban a közösségi szintű egészségszervezés kialakítását helyezi előtérbe, szem előtt tartva az egészségcélú szolgáltatások szervezeti és működési hatékonyságának a fejlesztését.

Célja, hogy a szervezésben rejlő hatékonysági tartalékok mozgósításával, illetve a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében megvalósult és kivitelezés alatt álló fejlesztések felhasználásával bővítse és fejlessze a helyben közel nyújtható ellátásokat. Vigye azokat közelebb a lakossághoz, s teremtse meg gazdaságosabb, fenntartható működtetésüket.

A GYEMSZI mint projektgazda irányítása alatt 4 orvosegyetemi konzorciumi partner vesz részt a feladatok elvégzésében, és több mint 3500 fő a fejlesztésben valamint a tesztfázisban.

Kiemelt cél az egészségügyi ellátórendszer működési hatékonyságának növelése

A projekt stratégiai prioritásai között szerepel:

  • a fenntartható finanszírozás kidolgozása,
  • az alapellátás megerősítése,
  • a professzionális szolgáltatói működés kereteinek megteremtése,
  • az egészség-középpontú szolgáltatói hozzá állás meghonosítása

Az intézményekben egységes kontrolling és egységes riportrendszer készül, összehasonlítható, elemezhető gazdálkodási adatokkal. A stratégiai intézményirányítás megteremtése mellett a vezetői kompetenciák fejlesztése is megvalósul, létrejön a stratégiai emberi erőforrás menedzsment és az esetszintű fedezetszámítás módszertana.

A projekt eredménytermékeiként készülnek egyéni egészség és szolgáltatási tervek, közösségi egészségtervek valamint kidolgozásra kerül több egészségszervezési irányelvek is. A TÁMOP 6.2.5.-B ugyanakkor megteremti a lakóhely-közeli egészség-szolgáltatás koncepcióját, amely egyszerre jelenti az alapellátás és járó-beteg szakellátás integrációját valamint kibővítését, úgy hogy annak szerves részét képezik az egészségfejlesztést, megelőzést és gondozást támogató új funkciók is. A lakóhely közeli egészség szolgáltatás (LESZ) szakemberek csoportja által nyújtott, általánosan hozzáférhető, közösség-központú, átfogó népegészségügyi és egészségügyi szolgáltatások összessége lesz, amely a releváns közösségi egészség szükségleteket képes majd szakszerűen ellátni.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.