Egy szívdobbanásnyi idő alatt készít teljes körű felvételt a koszorúerekről és a szívről az ország legmodernebb szív-CT-készüléke, írja a hvg.hu . A műszer a komplikáltabb eseteknél, vagy a magas pulzusszámú és/vagy szívritmuszavarral küzdő betegeknél is igen gyors és pontos képalkotást tesz lehetővé, kis sugárdózis mellett, ezzel új távlatok nyílnak a koszorúér-betegség vizsgálatában.
A Cardiographe CT-vel egytized másodperc alatt tudják megvizsgálni az orvosok a teljes szívet és a koszorúereket. A Semmelweis Egyetem mellett az Egyesült Királyságban, Belfastban használhatják még a gépet. A SOTE városmajori klinikáján évente 2700 szív-CT vizsgálatot végeznek jelenleg. Az új Cardiographe CT-vel vizsgálják majd azokat a komplexebb betegségben szenvedőket, akik a korábbi CT-készülékekkel nehezebben vizsgálhatók.
Bár az utóbbi években javult Magyarországon a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedők túlélési esélye, még mindig ez a vezető halálok, az emberek 50 százaléka szívbetegségben hal meg itthon. A Semmelweis Egyetemen a betegellátáson túl a nemzetközi, klinikai kutatások és az oktatás területén is kiemelt szerepe lesz az új eszköznek. Az egészségügyi szakmák gyakorlatorientáltak, vagyis fontos, hogy a jövő orvosai és szakdolgozói a legmodernebb készülékeket is megismerve, minél több esetszámmal találkozva végezzenek az egyetemen.