Januártól az Országos Mentőszolgálat dolgozói az ágazati béremeléseken felül újabb, 10 százalékos béremelésben részesülnek, ami a kivonuló állomány mellett az adminisztratív, illetve fizikai munkát végző dolgozókra is kiterjed.
A kormány támogatása révén többlépcsős béremelés zajlik az Országos Mentőszolgálatnál. A 2016-os, átlag 26,5 százalékos béremelkedés után 2017 novemberétől 12 százalékkal nőtt a mentők alapbére, a novemberi béremelés a mentőgépkocsi-vezetőket, a mentőápolókat, a mentőtiszteket és a mentésirányítókat is érintette. Az orvosok bruttó 50 ezer forintos, a szakorvosok bruttó 100 ezer forintos emelésben részesültek. Alapbéremelés történt, tehát a különböző pótlékok tovább emelik a kereseteket.
Az Országos Mentőszolgálat fejlesztése a kormány számára kiemelten fontos, a mentődolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülésének fejlesztése folyamatos. A béremelések mellett a szakmai munka, a szakmai fejlődés segítése, a munkakörnyezet javítása a mentődolgozók testi és lelki egészségének támogatását és a hivatás társadalmi elismertségének javítását szolgálja.
OMSZ-főigazgató: sikeres és aktív évet zárt a mentőszolgálat
Sikeres és fennállásának legaktívabb évét zárta tavaly az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) - erről a szervezet főigazgatója beszélt az M1 aktuális csatorna műsorában. Csató Gábor elmondta: 1,1 millió emberen segítettek a mentők tavaly, több száz szülést vezettek le, és ezer sikeres újraélesztést végeztek.
A sikerek között említette, hogy elindult egy újraélesztést segítő applikáció , valamint egy plakátkampányuk is. Csató Gábor emlékeztetett, hogy 193 mentőautó beszerzésére nyílt lehetőség tavaly, továbbá 1,3 milliárd forintból orvos- és mentéstechnikai eszközöket vásároltak. A fejlesztés 2018-ban is folytatódik - emelte ki -, hiszen további 117 mentőautó beszerzése fog megtörténni. Ezzel a mentőszolgálatnál futó gépkocsik átlagéletkora hat év lesz, ami fiatal flottának számít Európában - tette hozzá az OMSZ főigazgatója.