Az agresszív viselkedés a felnőtteknél a tesztoszteronra való egyéni érzékenységgel van szoros összefüggésben - állítják az Alberta Egyetem kutatói.
"Kutatásaink során a szervezet tesztoszteronra való érzékenységéért felelős gént vizsgáltuk, hogy kiderítsük, van-e összefüggés az agresszív viselkedés kialakulása és erre a hormonra való érzékenység között" - nyilatkozta Peter Hurd, az egyetem pszichológusa. "A mintákból egyértelműen kiderül, hogy a kevésbé érzékeny génekkel rendelkezők hajlamosabbak az agresszív viselkedésre, szervezetük ugyanis a kompenzáció miatt több tesztoszteront termel."
Dr. Hurd szerint a tesztoszteron-szint és a tesztoszteron-érzékenység különösen fontos a magzati fejlődés során, hiszen a tesztoszteron hormon közvetetten befolyásolja az agy fejlődését. "A magzati tesztoszteron-szint az egész későbbi életre kihatással van" - tette hozzá Dr. Hurd.
A kutatók szerint ugyanakkor a változó tesztoszteron-szint nem minden esetben vezet aktív agresszióhoz. "Ez a fajta rejtett agresszió inkább csak szavakban nyilvánul meg; az ilyen emberek hajlamosak ellenségeikről a hátuk mögött beszélni" - magyarázták a szakemberek.