Az igazolvány tartalmazza a TAJ-számot, így a kártyaolvasók beüzemelését követően már nem lesz szükség az azonosító kézi begépelésére. A páciensek az e-kártya segítségével azonosíthatják majd magukat.
Hajzer Károly, a Belügyminisztérium informatikai helyettes államtitkára az InfoRádió kérdésére azt is elmondta, az okmányt olyan autentikációs eszközként alkalmazzák, amely megakadályozza a visszaéléseket, tehát használata kifejezetten biztonságos.
A vasúti közlekedésben is szerepet kap
Az új típusú személyi igazolványra is fel lehet tölteni a vasúti bérletet, a szolgáltatást a Budapest-Pusztaszabolcs vonalon kísérleti jelleggel vezette be a MÁV-Start Zrt.
Kazai Katalin, a vasúttársaság értékesítési igazgatója a fejlesztést bemutató sajtótájékoztatón elmondta: a bérleteket az igazolványok chipje tárolja, így az utasok az e-személyivel igazolhatják a vásárlást, ráadásul 3 százalék kedvezményt is kapnak a vételárból. Ilyen bérletet a Budapest Déli pályaudvaron és Pusztaszabolcson, valamint Százhalombattán lehet vásárolni.
A 2016. november 14. előtt kiadott igazolványoknál az alkalmazáshoz szükséges applikációt a bérletpénztáraknál lehet telepíteni, az újabb igazolványoknál erre nincs szükség. A személyi igazolványokra elektronikusan fölírt vasúti bérleteket a jegyvizsgálók gyorsan ellenőrizhetik, a vásárlás pedig egyszerűbb és gyorsabb.
Más vonalakra is kiterjeszthetik
Vidra András, a vasúttársaság infokommunikációs és technológiai rendszerek főigazgatója közölte: amennyiben sikeres lesz az új rendszer, a szolgáltatást más vonalakra is kiterjesztik.
Az új személyik bevezetésekor fontos célkitűzés volt, hogy az igazolványok azonosítóként a közlekedésben is szerepet kapjanak. Ezt a MÁV valósította meg elsőként, és várhatóan más közlekedési társaságok is hasonló fejlesztésekkel jelentkeznek - fogalmazott a sajtótájékoztatón Hajzer Károly.