Egy egyszerű lépéssel pontot tehetnének az iskolai orvosi igazolások kálváriájának végére. Mindössze arra lenne szükség, hogy összekapcsolják az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Teret (EESZT) és a Kréta rendszerét. A gyermekorvosok támogatják a tervet – olvasható az InfoStaron.
Sokkal egyszerűbbé, átláthatóbbá válna a rendszer
Az EESZT és a Kréta összekapcsolásának több előnye is lenne. Például az osztályfőnök és iskolaigazgató is láthatná, hogy az EESZT-ben rögzítették, hogy egy gyermek a háziorvosánál járt, aki megállapította, hogy vírusfertőzése van, amelyből 5 napon belül felépül.
Egy tartósabb betegség esetén pedig azt is nyomon követhetnék a tanítók, hogy az orvos mikor rendelte vissza a gyereket, és mennyi időre hosszabbította meg a kezelését. Ezekkel az információkkal egyértelműen igazolható lenne, hogy a gyerek nem csak lógni akar az iskolából, hanem valóban betegség miatt hiányzik.
Ezért támogatta az egyesületünk azt, hogy amikor az EESZT-fejlesztések további lépéseit meghatározzák, akkor ez egy célszerű megoldás lenne”
– fogalmazott Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke.
Gördülékeny információmegosztás
Az összekapcsolt rendszerben egyéb egészségi adatokat – például az iskolai szűrővizsgálatok és a testnevelésórai felmérések eredményeit – is megoszthatnának egymás között a diákokról az iskolák és a háziorvosok. „Így például, ha egy kamaszt évek óta nem látott a háziorvosa, de az iskolában észlelnek nála valamilyen egészségkárosodást, akkor erről a háziorvos is azonnal értesülne” – idézte az InfoStart a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnökét.