Minden, az akcióban szereplő termék megvásárlása után 1 forintot juttat az Országos Mentőszolgálatnak az Unilever a "Segíts okosan!" program keretében, az így összegyűlt pénzből pedig ismét félautomata defibrillátorokat vásárol a szervezet. Reményeik szerint ezzel az akcióval sikerül elérni, hogy Magyarország összes mentőautója rendelkezzen ezzel az életmentő eszközzel.
Évente körülbelül húszezer ember hal meg Magyarországon szív- és érrendszeri betegség miatt, a szívleállások ezen esetek harmadát teszik ki. Teljesen egészségesnek tűnő fiataloknál is kialakulhat hirtelen szívleállás, sajnos gyakran fordul elő, hogy a hozzátartozók, munkatársak (általában véve a jelenlévők, szemtanúk) túl sokat várnak, mielőtt értesítenék a mentőt és megkezdenék az újraélesztést - hívta fel a figyelmet Merkely Béla, az Országos Kardiológiai Szakmai Kollégium elnöke.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a sajtótájékoztatón be is mutatta, hogy miként kell elkezdeni az újraélesztést, illetve hogyan kell használni az egyre több helyen elérhető félautomata defibrillátort.
A közösségi oldalon egyébként máris óriási érdeklődés övezi a kezdeményezést, és pozitív visszhangja van annak is, hogy az érdeklődők játékok, tesztek kitöltésével tovább emelhetik a támogatás összegét.
Idén is megtartják a mentőállomások versenyét, állomásonként 250 ezer forintot kap majd az a 8 mentős csapat, amelyikre a legtöbb szavazat érkezik.
Ha valaki összeesik az utcán, akkor a segítségnyújtás elmulasztása jogszabályt sért - hívták fel a figyelmet a tájékoztatón, és az is kiderült, hogy nem kerülhet bajba az, aki jó szándékkal, de esetleg ügyetlenül kezdi meg az elsősegélynyújtást. Keringés leállás esetén legalább a szívmasszázst végezzük el, már ezzel is nagyon sokat tehetünk azért, hogy a kiérkező mentők még újraélesztésre megfelelő állapotban találják a beteget!
Kéky Kira
Animáció: HáziPatika.com