Erre figyeljen, ha nem akar 6 milliót fizetni egy síelésért

Az a síelő, aki nem köt utasbiztosítást és külföldi pályán szenved balesetet, kénytelen lehet akár 6 millió forintot is kifizetni az ellátásért.

A legtöbb síbalesetet esés okozza, de a másik síelőkkel való ütközés sem ritka. A jellemző sérülések közé tartozik a lábszártörés, a keresztszalag-szakadás, valamint a vállat, hátat és kezet érő ficamok, rándulások. Egy konkrét esetet nézve, ha például Ausztriában kijelölt pályán síelés közben elesik valaki és lábszártörést szenved, csak a helikopteres mentés kerül 2,2 millió forintba. Az orvoshoz szállítás további 66,5 ezer, a sürgősségi orvosi ellátás 3,2 millió, a gyógyszer 52,5 ezer, a beteg Magyarországra szállítása pedig 338 ezer forint – emeli ki az Allianz Hungária Zrt.

síbaleset, csonttörés, ficam, rándulás, balesetbiztosítás
Egy véletlen esés is milliókba kerülhet. Képünk illusztráció. Fotó: Getty Images

Nem mindegy, milyen biztosítást választunk

Mint arra közleményükben felhívják a figyelmet: az európai egészségkártya nem helyettesíti az utasbiztosítást, így nem téríti meg a hegyi mentés és a szállítás költségeit sem, ráadásul a turistaközpontokban működő egészségügyi intézmények közül nem mindegyik fogadja azt el. Az sem mindegy, hogy milyen típusú utazásbiztosítást választunk, léteznek ugyanis kifejezetten a téli sportolási igényekre szabott opciók. Ezeken belül is különbséget kell tenni a kijelölt pályán síelő hobbisportolóknak, a pályán kívül mozgóknak, illetve a versenysportolóknak szóló szolgáltatások között. Utasbiztosítást kötni az utazás előtt akár 2 órával is lehet online néhány perc alatt. 

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.