Gyógyszerpiaci forradalom közeleg
Az új terápiák piaca gyors növekedésnek indult, ennek ellenére a nagy gyógyszergyártó cégek feltűnően nem törődnek a változásokkal, mellyel azt kockáztatják, hogy a piac jelentős részétől eleshetnek - többek között ezek a főbb megállapításai a Roland Berger legújabb tanulmányának - tájékoztat a Világgazdaság .
A regeneratív orvosi eljárások a jövőben teljesen felforgatják az egészségügyi szektort. Az olyan innovatív kezelések, mint az őssejt-, vagy a génterápia képesek lehetnek teljes mértékben meggyógyítani a betegeket ahelyett, hogy csak kezelnék őket. A gyógyszeripar ugyanis arra az üzleti modellre épül, hogy a hagyományos módon gyógyíthatatlannak tűnő betegségeket is gyógyszerekkel próbálják kezelni.
A forradalmi változás jelei
Ezzel szemben a regeneratív terápiákat speciális klinikákon és kísérletekre alapozva dolgozták ki. A forradalmi változás jelei a betegek részéről is érzékelhetőek, hiszen az igénybe vett gyógymódok fókusza az éveken át tartó gyógyszeres kezelések felől kezd eltolódni a végleges gyógyulást ígérő eljárások irányába - derül ki a Roland Berger legújabb, "Regeneratív orvoslás - A terápiás készítmények következő generációja felforgatja gyógyszerpiacot" című tanulmányából.
Eszerint az innovatív eljárások még kevés helyen érhetőek el, mert ezek a terápiák teljesen más készségeket és technológiákat igényelnek, mint a gyógyszeres kezelések, illetve elfogadásukhoz bizonyos fajta szemléletváltásra is szükség van az orvosok és a betegek körében.
A regeneratív orvoslás piaca gyorsan növekszik
Az előrejelzések szerint a jövőben évente 33 százalékos növekedés prognosztizálható az iparágban - ami azt jelenti, hogy a jelenlegi 20 milliárd eurós piac 2025-re 130 milliárd euróra növekedhet. Ennek ellenére a nagy gyógyszergyártó cégek feltűnően nem kívánnak foglalkozni az új eljárásokkal, mellyel kockáztatják, hogy a piac jelentős részétől eleshetnek - írja a lap, melynek cikkéből kiderül , hogy a regeneratív orvoslásban megvan a potenciál, hogy feje tetejére állítsa az egészségügyi szektort olyan szereplőkkel együtt, mint az egészségbiztosítók, a kórházak és a gyógyszercégek.
Schannen Frigyes, a Roland Berger magyarországi ügyvezetője szerint a regeneratív gyógyászat az elkövetkezendő években leginkább a gyógyszerpiacot fogja átalakítani.