Így növelhető a gyomorsav

Ha túlságosan kevés a gyomorsavunk, annak több negatív következménye is lehet, számíthatunk például gyomorégésre is. Ilyenkor érdemes kipróbálni néhány természetes módszert a probléma orvoslására.

Építsünk be minél több erjesztett ételt az étrendünkbe! Jöhetnek a savanyúságok, a savanyú káposzta , a kimchi. Ezek ugyanis probiotikus hatásúak, és segíthetnek enyhíteni az alacsony gyomorsav okozta emésztési problémákat, továbbá gyulladáscsökkentő hatásúak, és helyreállítják a baktériumegyensúlyt a bélrendszerben. Érdemes gyömbért is rendszeresen enni, mivel gyulladáscsökkentő hatása miatt hasznos lehet azoknak, akiknek kevés a gyomorsavuk. Már az is segíthet, ha vizünkbe néhány gyömbérkarikát pottyantunk, és ezt kortyolgatjuk.

Túl sok a savam, mit egyek? A fokozott savtermelődés sok embernek okoz problémát, ráadásul hozzájárulhat a gyomorégés, illetve a refluxbetegség kialakulásához is. Hogyan táplálkozzunk? Kattintson a részletekért!

Az almaecet és a manukaméz is növeli a gyomorsavat

Az almaecet fogyasztása - természetesen hígítva - szintén jó ötlet. Ha egy evőkanál almaecetet adunk fél liter vízhez, akkor ez segíthet megnövelni a gyomorsavunk mennyiségét, sőt kutatások szerint még a fogyáshoz is hozzájárulhat. Jót tehet, ha megnöveljük a folyékony állagú élelmiszerek bevitelét, mivel ezeknek a megemésztéséhez kevesebb gyomorsavra van szükség. Kefir, natúr joghurt, zöld turmixok, krémlevesek, fehérjeturmixok is kerüljenek rendszeresen az étrendünkbe.

Az almaecet is segíthet megnövelni a gyomorsav mértékét
Az almaecet is segíthet megnövelni a gyomorsav mértékét

Az alacsony gyomorsavszint növelheti az ételérzékenységet, illetve az ételallergiát , így ha azt gyanítjuk, hogy ebben szenvedünk, járjunk utána, és az allergizáló, illetve érzékenységet okozó élelmiszercsoportot iktassuk ki az étrendből, mert ehhez is szükség lesz, hogy gyomorsavunk mennyisége visszaálljon a normális szintre. Rágjuk meg alaposan az ételt - ne feledjük, nem véletlenül született a mondás, hogy "az emésztés a szájban kezdődik". A megfelelően megrágott étel megemésztéséhez kevesebb gyomorsavra van szükség, ráadásul az alapos rágással azt is megakadályozhatjuk, hogy túlegyük magunkat.

Jót tehet még a manukaméz fogyasztása is, amely kutatások szerint akadályozza a káros baktériumok szaporodását, illetve a fekélyek kialakulásának esélyét is csökkentheti, ami egyes esetekben szintén a túl alacsony gyomorsavszint következménye lehet.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.