„Az év infokommunikációs innovációja lett Magyarországon az iKórlap alkalmazás, amivel az orvosok, és kis módosítással a betegek is gyorsan és hatékonyan le tudták volna kérni a nekik elérhető kórtörténeteket, leleteket, kiváltott gyógyszereket és hasonlókat. Az állam eleinte át akarta venni az ingyenes szolgáltatást, aztán kiderült, hogy inkább EU-s pénzből lefejlesztenék maguknak eFin néven ugyanazt. Ráadásul az iKórlap fejlesztőjét bepalizva. Az állam szerint ők teljesen mást csinálnak, de egy sereg kérdésre nem akarnak válaszolni. A betegek csak annyit tapasztalhatnak, hogy negyedik éve nincs bevezetve a rég létező hatékony rendszer, és most is csak egy évvel későbbre ígérik.” – írja a hírportál.
Beszámoltak róla, hogy a fejlesztő cég vezetője, Király Gyula szerint csak a fejlesztési költségekért (ami ugyan tízmilliós nagyságrendű kiadást takar, de a vele szemben álló alkalmazás értékéhez mérten csekély összeg) odaadta volna az államnak az egész terméket. Ez nagy presztízst hozott volna a cégnek, jó szakmai referenciaként használhatták volna később.
Elhívták Királyt, hogy részletesen is bemutassa a szoftver hátterét, majd elküldték egy közreműködő céghez segíteni, ahol legnagyobb meglepetésére nem az ő terméküknek az országos bevezetésén dolgoztak, hanem az iKórlapot másolták le egy másik néven.
Király szerint a jelenlegi helyzet az, hogy a pereskedés helyett már teljesen ingyen is odaadná az iKórlapot, ha elismernék az ő termékükként.
Az állami szerv, az ÁEEK szerint viszont már tavaly nyáron is nagyjából kész volt az eFin, csak „jogi akadályok” miatt késik a vezetése. Szerintük a két alkalmazás elve és technológiája is teljesen más. Illetve az eFint inkább a betegeknek akarják, nem az orvosoknak. A bevezetést legkésőbb 2017 márciusában tervezik – fejeződik be az Index.hu beszámolója.
Forrás: Index.hu