A lap saját forrásaira hivatkozva azt írja , hogy csupán az elmúlt három hónapban több mint 20 fő hagyta ott az Országos Mentőszolgálat Közép-magyarországi mentésirányítását. Bár a létszámhiány évtizedes probléma a mentőszolgálatnál, az utóbbi fél évben kifejezetten kritikussá vált a helyzet. Kusper Zsolt, a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének elnöke a HVG-nek elmondta, nem tud felmondási hullámról, az elhangzottakat pedig túlzónak tartja. Az Országos Mentőszolgálat viszont egyáltalán nem válaszolt a sajtómegkeresésre, így nincs pontos információ arról, hogy mekkora létszámmal dolgozik a mentésirányítás a régióban.
A lap mentős forrása kifejtette, nem nehéz munkát találni a mai magyar egészségügyben, de mivel a mentős szakma nem vonzó, annak ellenére is folyamatos a létszámhiány, hogy a frissen végzett mentőtisztek és ápolók révén elméletben biztosított az utánpótlás. Egy másik mentős hozzátette, nem is kell külföldre menni a jobb fizetésért, ugyanis bármelyik sürgősségi osztály magasabb bért kínál, mint a mentőszolgálat. A mentésirányításnál dolgozók mintegy 240 ezer forintot kapnak kézhez havonta.
A közép-magyarországi régióban naponta megközelítőleg 800-1000 embert látnak el a mentősök, ami körülbelül 3000 telefonhívást jelent. Amennyiben a létszámhiány miatt gondot jelentene a beérkező hívások kezelése, úgy a többletet vidéki irányítási csoportokhoz irányítják át, ezáltal az ellátásban nem feltétlenül jelentkezik fennakadás.