Már a diagnózis is csúszik, nemhogy a kezelés

Meddig tart, amíg a betegség gyanújától eljutnak a betegek a diagnózisig? Mekkora a várólista? Hogyan tolódott el a kezelés? - most mind megírhatja!

A daganatos betegeket képviselő Gyógyulj Velünk Egyesület az egész országból várja a daganatos betegek és hozzátartozóik beszámolóit arról, esetükben mennyi ideig tartott, amíg a betegség gyanújától eljutottak a diagnózisig? Befolyásolták-e a daganatos betegség kimutatását és a kezelés időpontját várólisták (ultrahang, röntgen, CT, MR, laboratórium)?

Az életkilátásokat alapvetően meghatározó kérdés, hogy mikor fedeznek fel egy rákbetegséget és mikor kezdődik meg annak kezelése. Magyarországon sokan nem élnek a szűrővizsgálatok nyújtotta lehetőségekkel és panaszok esetén is sokan túl későn fordulnak orvoshoz. A Gyógyulj Velünk Egyesület most arról szeretne képet kapni, hogy akik már orvoshoz fordultak, ők ezt követően mennyi várakozási idővel szembesültek az ország különböző részein?

Rákos betegség esetében nagyon fontos, hogy időben diagnosztizáljanak

– Gyors vagy lassú volt a diagnózis? Mennyit kellett várni ultrahangra , röntgenre, CT-re, MR-re, esetleg laboratóriumi vagy szövettani vizsgálatra? Hogyan zajlott a kivizsgálás, mire kiderültek a daganatos betegség részletei és megkezdődhetett a kezelés? Kérjük a daganatos betegeket és hozzátartozóikat, írják meg nekünk saját történetüket, pozitív és negatív tapasztalataikat: hol és milyen területen vannak ma várólisták a diagnosztikában? – ismerteti a kezdeményezés részleteit Lakos István, a Gyógyulj Velünk Egyesület elnöke. Hozzáteszi: orvosok visszajelzéseit is várják.

A tapasztalatokat a betegszervezet összesíti, s – a beküldők anonimitásának biztosításával – közzéteszi, hogy ezzel is hozzájáruljon ahhoz, hogy minél teljesebb kép rajzolódjon ki a hazai diagnosztikai helyzetről, s a fejlesztési szükségletekről. A diagnosztikai várakozási időkről szóló történeteket a betegszervezet a varolista2014@gmail.com címen várja.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra