Másik időzónába kerültünk
Ha utazás közben másik időzónában landolunk, akkor ez felborítja a szervezetünk cirkadián ritmusát. A belső óránk felborulása miatt sok minden összezavarodhat, például az alkoholtoleranciánk is, mivel ilyenkor a májunk kevésbé hatékonyan bontja le az alkoholt. Ha sikerült hozzászoknunk az új "időszámításhoz", testünk is visszazökken a régi kerékvágásba.
Megfáztunk
Ha betegek vagyunk, és valamilyen vírus van a szervezetünkben, általában dehidratáltabbak is vagyunk, aminek egyik hatása, hogy az alkohol koncentrációja gyorsabban emelkedik a vérünkben. Azért van így, mert ilyenkor kevesebb a vérünkben a víz, amely felhígíthatná az alkoholt, és így persze a hatását is sokkal hamarabb megérezzük. Ráadásul ha még valamilyen gyógyszert is bevettünk, akkor még tovább ronthatunk a dolgokon.
Nem sportolunk eleget
Az izomszövetben víz van, az alkohol pedig szereti a vizet, ha viszont keveset edzettünk az utóbbi időben, akkor jó eséllyel csökkent a testünkben az izomszövet mennyisége. Ilyenkor az izmok helyett az alkohol azonnal a véráramba kerül, és villámgyorsan megemelkedik a véralkoholszintünk.
Lefogytunk
Ha súlyunk 8-10 százalékát leadjuk, kevesebb lesz a víz a testünkben, így ugyanaz a mennyiségű alkohol sokkal hamarabb megárt, mint amikor még többet mutatott a mérleg. Ha tehát fogytunk, a poharazással is érdemes jóval óvatosabbnak lenni.
Nem aludtunk eleget
Ha kimerültek vagyunk, a szellemi teljesítőképességünk csökken, és kicsit lelassulunk, ha pedig ilyenkor alkoholt iszunk, hamarabb fogjuk magunkat kapatosnak érezni, mintha kipihentek lennénk. Az alkohol felerősíti a fáradtság hatásait, így kevesebb italtól is becsípettnek érezzük magunkat.
Forrás: menshealth.com