A májat és a hasnyálmirigyet érintő beavatkozások egyes, sebésztechnikailag komplex típusainál a beteg számára nagyobb megterhelést jelentő nyitott hasi műtétet válthatja ki a Da Vinci robotasszisztált sebészeti rendszer. A vastagbélműtéteknél pedig a záróizomzatot megközelítő daganatok esetében nagyobb eséllyel menthető meg a záróizom, amely egyértelmű hatással van az életminőségre – mondta el Dr. Szijártó Attila, a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika igazgatója.
Több száz műtéten vannak túl
A Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika erre kiképzett szakemberei a robotasszisztált sebészeti rendszert a vastagbél, a máj, valamint a hasnyálmirigy és az epeutak műtéteinél használják, és már túl vannak a 350. beavatkozáson.
Mintha a konflisból átülnénk egy csúcskategóriás versenyautóba; ez más, mint bármelyik korábban alkalmazott eljárás
érzékeltette a klinikaigazgató, mit jelent sebészként a Da Vincivel műteni.
A Da Vinci ergonomikusabb a sebész számára, precízebb mozdulatokat tesz lehetővé, csökkenhet a műtét közbeni vérveszteség és gyorsabb lehet a felépülés. A hasi szerveknél pedig bizonyos esetekben a beteg számára nagyobb vágást és megterhelést jelentő nyitott műtétek alternatívája is lehet, ugyanis olyan területek is elérhetők vele, amelyek még laparoszkópiával sem.
Bizonyos helyzetekben
műtéttechnikailag szükség van a nyitott műtéti beavatkozásra ahhoz, hogy a
műtét komplexitásából adódó helyzeteket könnyebben lehessen kezelni, tehát