Szükséghelyzet a fővárosi gyermekintenzív osztályokon

Megteltek a fővárosi gyermekintenzív ágyak, ezért a tisztifőorvos a hét közepéig nem engedi, hogy máshol ellátható intenzíves beteget a közép-magyarországi régióba hozzanak. A legtöbb páciens a bronchiolitis nevű, vírusos megbetegedés miatt kerül kórházba.

Az országos tisztifőorvos körlevélben utasította az egészségügyi intézményeket, hogy Budapestre lehetőleg ne küldjenek lélegeztetőgépre szoruló beteget, mert megteltek a fővárosi gyermekintenzív ágyak. A szaktárca tájékoztatása szerint amióta az Országos Mentőszolgálat végzi az intenzív ágyak nyilvántartását, most fordult elő először ilyen szükséghelyzet.

A bronchiolitis a hörgőket érintő, vírusos eredetű megbetegedés, mely legtöbbször kisgyermekkorban fordul elő. Az egyik leggyakoribb oka az egy éven aluli gyermekek kórházi kezelésének. Az alábbi cikkünkben mindent megtudhat a betegségről!

A hét közepéig tarthat a korlátozás

A közvetlen kiváltó ok az, hogy az utóbbi időben túlzottan megnőtt a csecsemő- és kisgyermekkorú, azonnali lélegeztetésre szoruló bronchiolitises (vírus okozta hörgőgyulladásos) betegek száma. A Népszavának csak a névtelensége megtartása mellett nyilatkozó mentős azt mondta: naponta 4-5 olyan gyerekük akad, akit a fővárosi intenzívre kellene szállítani, de most számukra a megyén kívül kell helyet keresni.

A minisztérium prognózisa szerint a korlátozást várhatóan a hét közepéig tartják fönn. A tárca azt is fontosnak tartotta megjegyezni, hogy az égési és a speciális szakellátást igénylő gyermekek számára továbbra is biztosítják az ország egész területéről az ellátást a fővárosi kórházak.

A bronchiolitis különösen az újszülöttekre veszélyes
A bronchiolitis különösen az újszülöttekre veszélyes

A bronchiolitis a felső és az alsó légutakat egyaránt érintő, vírusos eredetű megbetegedés, mely a hörgőcskék gyulladását is okozza. Általában vírusfertőzés okozza, és legnagyobb arányban a csecsemőket, valamint kisgyermekeket érinti. A vírusok gyorsan, cseppfertőzéssel terjednek, és akár hosszú órákon keresztül képesek életben maradni a különböző felületeken is. Legtöbb esetben az otthoni ápolás is elegendő lehet, gyógyszerre se mindig van szükség, a vírust a szervezet ilyenkor magától legyőzi. Csecsemők, illetve más betegségben is szenvedő kisgyermekek esetében azonban súlyos, akár életveszélyes állapotot is okozhat, esetükben kórházi kezelésre lehet szükség!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra