Nem javított a béremelés a helyzeten – írja a Népszava, miután Rékassy Balázs orvos, egészségügyi közgazdász a Webdoki zárt szakmai portálon közzétett egy kérdőívet, amelyet szeptemberben alig négy nap alatt több mint ötszázan töltöttek ki. A válaszadók túlnyomó többsége (87 százalék) 55 év feletti, állami ellátásban dolgozó gyógyító volt. A kérdésre, hogy mit tart a magyarországi egészségügy legnagyobb előnyének, a megkérdezettek 47 százaléka azt válaszolta: csoda, hogy még működik.
A válaszokból az is kiderül, hogy
- az orvosok 85 százaléka szerint az egészségügy helyzete romlott a béremelés óta.
- az életszínvonala megtartásához a válaszadók fele ugyanannyit dolgozik, mint korábban, több mint harmaduk pedig többet.
- a közszolgáltatások színvonala 79 százalékuk szerint romlott.
- saját munkakörülményeit minden második válaszadó változatlannak ítélte, és nagyjából ugyanennyien vélekedtek úgy, hogy rosszabb körülmények között dolgoznak.
A kutatás is igazolja, hogy nem elég egy bonyolult rendszer egyetlen elemén változtatni. Az orvosok béremelése szükségszerű és jó döntés volt, ám sajnos máig nem sikerült korrigálni a sávos, korfüggő bérszabályokat úgy, hogy az ösztönözzön a lakosság jó színvonalú ellátására – mondta el a portálnak Rékassy Balázs.