Búcsú a súlyfeleslegtől
Egyeseknél már önmagában néhány kiló leadása is hatásos lehet horkolás ellen, mivel ilyenkor csökken a torok tájékán a szövetek mennyisége.
Aludjunk az oldalunkon!
Háton alvás során nyelvünk néha hátracsúszik, részben elzárva ezáltal a levegő áramlásának útját. Ez elkerülhető, ha oldalunkon alszunk, így tehát érdemes fokozatosan rászoktatni magunkat erre a pozícióra. Szintén segítheti a légutak szabadon tartását, ha kicsit magasabb párnákat választunk.
Menjünk allergológushoz!
A krónikus allergiák egyik tünete, hogy elzárják a légutakat, ami szintén horkoláshoz vezethet. Sokan azért horkolnak, mert valamilyen diagnosztizálatlan allergiájuk van - ha viszont kapnak rá megfelelő gyógyszert, a horkolás is elmúlhat.
Menjünk fül-orr-gégészhez!
Egy korábbi arcsérülés vagy éppen egy diagnosztizálatlan orrpolip is horkolást okozhat, ezért akik rendszeresen horkolnak, érdemes alávetniük magukat egy alapos fül-orr-gégészeti vizsgálatnak. Utána már az orvos döntése, hogy az alapproblémát hogyan lehet a leghatékonyabban kezelni.
Tilos az alkohol lefekvés előtt!
Az alkohol túlságosan ellazíthatja a torok izmait, ami horkolást okozhat. A nyugtatót szedők esetében is jobb, ha nem közvetlenül lefekvés előtt veszik be a gyógyszert. A legjobb, ha beszélnek orvosukkal a horkolásról, aki ezt figyelembe véve választja ki a megfelelő készítményt és adagolást.
Ne dohányozzunk!
A dohányosok horkolása gyakran enyhül, bizonyos esetekben pedig meg is szűnik, miután leteszik a cigarettát.
Használjunk orvosi segédeszközöket!
Léteznek olyan maszkok, szájba tehető kis eszközök, amelyek segíthetnek nyitva tartani a légutakat, megelőzve a horkolást. Ezekkel kapcsolatban mindig tájékozódjunk orvosunknál - sose vegyünk meg semmit csak úgy magunktól!
Forrás: healthline.com