Egyszerű tippek horkolás ellen

A horkolás nemcsak a mi alvásunkat zavarhatja meg, hanem a családtagjaink éjszakai pihenését is. Ha pedig rosszul alszunk, akkor azzal nemcsak a másnapi teljesítményünket kockáztatjuk, de számos egészségügyi probléma kialakulására is nagyobb esélyünk lesz. Mit tegyünk tehát a horkolás ellen?

Aludjunk az oldalunkon!

Felmérések szerint a legtöbb horkoló a hátán szokott aludni, az oldalt fekvés pedig jelentősen csökkenti a horkolást. Ha kényelmetlenné tesszük a háton fekvést, akkor egy idő után majdnem teljesen le is szokhatunk róla. Tegyünk például egy teniszlabdát a derekunk alá, így ha a hátunkra fordulunk, az igen kellemetlenné tesz a fekvést.

Az alvási apnoe szindrómában a páciens nappal álmos, könnyen elalszik, mivel a horkoló betegnek éjszaka ismétlődően légzésszünetei vannak, amely megzavarja az alvását. Az alvászavarok diagnosztizálása és gyógyítása interdiszciplináris terület: rendszerint az ideggyógyászok, elmegyógyászok és tüdőgyógyászok azok a szakemberek, akik a legnagyobb ismerettel és tapasztalattal rendelkeznek ezen a területen. Olvasson tovább! Emeljük meg a fejünket!

A magasabban levő fej hatására jobban tudunk levegőt venni, és így a horkolás, de a refluxos tünetek is csökkenhetnek. Horkolás ellen a legjobb a magas, kemény párna.

Figyeljünk a lefekvés előtti ételekre, italokra!

Közvetlenül lefekvés előtt ne igyunk alkoholt, ne vegyünk be nyugtatót vagy antihisztamin tartalmú gyógyszereket, ezek ugyanis túlságosan is ellazítják az izmokat, és összeszűkíthetik a levegő útját. Egyes embereknél a tejtermékek fokozzák a váladékképződést, így az orrdugulás is jellemzőbb lehet náluk, ami szintén horkoláshoz vezethet. A zsíros, fűszeres, nehéz ételek nemcsak gyomorégést okozhatnak, de összenyomhatják a gyomorszájat és a rekeszizmot, aminek következménye a levegő útjának beszűkülése és horkolás lehet.

Ha kényelmetlenné tesszük a háton fekvést, megszűnhet a horkolás

Párásítsunk!

Az orrdugulás csökkentésével általában a horkolás is mérséklődik, ezért igyekezzünk egy kicsit megemelni a páratartalmat a hálószobában, a túl száraz levegő ugyanis kiszáríthatja a nyálkahártyákat és megakadályozza, hogy megszabaduljunk a felgyülemlett váladéktól. A párásabb környezet emellett a nyálkahártya gyulladását is csökkenti.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra