"Ha a munkahelyen a családi életet támogató szupervízió (a leghatékonyabb szakmai személyiségfejlesztő módszer) kontrollálja a munkával töltött időt, a dolgozók többet és jobban alszanak" - foglalja össze a vizsgálataik eredményeit Dr. Ryan Olson, az oregoni egészségtudományi egyetem munkatársa, a kutatás vezetője.
A vizsgálatban részt vevő dolgozók egy 3 hónapos úgynevezett intervenciós programon vettek részt, amelynek a célja a család és a munkahely konfliktusainak megelőzése, illetve csökkentése volt.
Az intervenciós program kezdete előtt a kutatók azt feltételezték, hogy a program hatására a dolgozók alvása javulni fog: mind az alvásidőt tekintve, mind pedig az álmatlanság mennyiségét nézve. A kutatók azt is feltételezték, hogy az alvás javulása majd annak lesz köszönhető, hogy a dolgozóknak sikerül lehatárolniuk a munkával töltött időt, ami pedig csökkenti a családi konfliktusaikat is.
Az eredmények szerint az álmatlanságban szenvedők tünetei ugyan nem enyhültek, de az intervenciós program résztvevői arról számoltak be, hogy jobban aludtak, és hetente átlagosan egy órával tudták növelni az alvásidejüket. "A vizsgálatunk bebizonyította, hogy az alvást egy olyan program is javíthatja, amelynek nincs közvetlen köze az alváshoz."
A vizsgálatot vezető kutatók elismerik, hogy az adatokat bővíteniük kellene ahhoz, hogy biztosabb összefüggéseket állíthassanak fel: a jövőben több kérdőívre, és több aktigráfiás vizsgálatra lesz szükség. Jelen vizsgálatban ugyanis egy-egy dolgozó alvását mindössze két alkalommal ellenőrizték az aktigráfiás vizsgálattal. A hiányosságok ellenére a szakértők megfontolandónak tartják az eredményeket.
A kutatók az eredményeiket a Sleep Health című szaklapban közölték; az eredményekről a Medical News Today is beszámolt.