Az egyik legfontosabb dolog az állandó alvási rutin kialakítása. Az éjszakai műszakozóknak gyakorlatilag újra kell programozniuk a testüket arra, hogy nappal aludjanak és éjjel legyenek ébren, amiben sokat segíthet, ha mindennap ugyanakkor kelnek és fekszenek. A ritmust akkor is tartani kell, ha épp nem dolgoznak, tehát a szabadnapokon is jobb, ha nappal alszanak. Nagyon fontos, hogy az alváshoz zavartalan, kényelmes körülményeket teremtsenek: zárjanak ki minden zajt, minden fényt, beleértve az elektronikus eszközökét is. Jó ötlet lehet továbbá beszerezni egy füldugót.
Az éjszakázóknak kiemelten fontos a rendszeres mozgás: ha szeretnék megőrizni az egészségüket, akkor mindennap iktassanak be legalább egy 20-30 perces sétát. A testmozgás lehetőség szerint legyen közepes intenzitású, illetve lehetőleg mindig ugyanabban az időpontban történjen. Az étkezésben is érdemes tudatosnak lenni, és előre, saját magunknak elkészíteni az ételeket, elkerülve ezáltal a szénhidrátban dús nassolásokat, ezzel együtt pedig a súlyfelesleg felszaporodását. Különösen fontos ez a kezdeti időszakban, amikor szervezetünk fokozatosan átáll az éjszakai aktivitásra. Ilyenkor, fáradtan ellenállhatatlan éhséget érezhetünk a szénhidrátban és zsírban gazdag ételek iránt.
Legyünk óvatosak a koffeint tartalmazó italokkal is: legfeljebb az éjszakai műszak elején fogyasszunk ilyen élénkítőket, a vége felé már semmiképpen se! A lefekvés ideje és az utolsó koffeines ital elfogyasztása között érdemes legalább öt órát várni. Ugyancsak hasznos, ha esetenként sort tudunk keríteni egy kis sziesztára . Rövid, 20-30 perces alvásokkal extra energiához juthatunk, főként, ha minél közelebb időzítjük a munkakezdéshez.
Forrás: care2.com