Miért kell lecserélni a párnánkat?

Döbbent már meg, amikor levette a huzatot a párnáról? Hogy lehet ennyire lapos és sárga valamin feküdni? Nem tesz ez rosszat a hátunknak? Vagy a nyakunknak? És milyen dolgok élnek a párnánkon? Vajon éjjel rámásznak az arcunkra?

Mi a legrosszabb, ami történhet, ha sokáig nem cserélünk párnát? A legrosszabb esetben az idegeinkkel lehetnek probléma, de ennek kicsi az esélye. Ha már van olyan becsípődött ideg a nyakunkban, amely fájdalmat okoz és ennek ellenére sem megfelelő alátámasztást biztosító párnán alszunk, az ideg még jobban elnyomódhat.

A túl régi párna megakadályozhatja a pihentető alvást
A túl régi párna megakadályozhatja a pihentető alvást. Fotó: iStock

Ez a hatás kiterjedhet a vállakra és karokra is, emiatt pedig úrrá lehet rajtunk a zsibbadás, a bénulás, a mindenhova kisugárzó fájdalom vagy éppen ellenkezőleg: a teljes erőtlenség. A lényeg: aki reggel vagy napközben kisebb nyakfájdalmakra panaszkodik, az már készülhet új párnát venni.

Így találhatjuk meg a tökéletes párnát! Ha éjszakánként jobbra-balra forgolódik az ágyban, és arra ébred, hogy mindene fáj, akkor eljött a párnacsere ideje. Most megtudhatja, mi alapján választhatja ki a megfelelőt! Kattintson!

Ha háziporral vagy atkával kapcsolatos allergiáink vannak, azok súlyosbodhatnak, amikor friss huzatot húzunk. Ilyen esetben érdemes beruházni egy antiallergén párnahuzatra, amelyen sűrű szövésének köszönhetően nem hatolnak át az allergén anyagok. Fontos, hogy ha ilyet használunk, ezeket hetente mossuk ki forró vízzel.

Ha nem cserélünk párnát, valószínűleg semmi nem fog történni, de az biztos, hogy éjszakai pihenésünk nem lesz tökéletes. Arra ugyan nincsenek szabályok, hogy mikor kell új párnát venni, elég, ha józan eszünket és szemünket egyszerre használjuk: ha a párnánk túl lapos, kopott vagy csomós, eljött az ideje. Vagy van egy egyszerű trükk: hajtsuk félbe a párnánkat! Ha nem hajlik vissza, megérett a cserére. Mindenesetre nem árt tudni: nem a párnában rejlenek a kórokozók, hanem az ágyneműben - azt kell igazán tisztán tartani!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra