Sokkal rosszabb a kitartó álmatlanság, mint hinné

A súlygyarapodás, a memóriaproblémák, a teljesítőképtelenség, a depresszió és a megnövekedett rákkockázat mind együtt jár a kialvatlansággal. Ráadásul különböző káros anyagok termelődnek az agyban, amelyek közül kiemelkedik egy fehérje, a béta-amiloid, amely amellett, hogy tovább ronthatja az alvási képességet, az Alzheimer-kórhoz is kapcsolódik.

"Az alvás segít kimosni a toxikus anyagokat az agyból az éjszaka folyamán, megakadályozva a felépülésüket és ezzel azt is, hogy az agysejteket potenciálisan elpusztítsák" - mondta Matthew Walker, egy friss tanulmány vezető szerzője, amely azt vizsgálta, mi vezet a béta-amiloid termelődéséhez az emberben.

A kevés alvás 8 súlyos következménye Az alváshiány az egyik legsúlyosabb egészségügyi probléma napjainkban: bármennyire is úgy gondoljuk, hogy a fáradtságon kívül nem lesz következménye, hosszú távon növeli a krónikus betegségek kockázatát. A Quartzban megjelent írás felhívja a figyelmet korábbi kutatásokra, amelyek már kimutatták, hogy az agy miként üríti ki a neurotoxinokat alvás közben. Most a kutatók 26 egészséges felnőttel végeztettek memória teszteket. Ugyanazokat a feladatokat kapták éjszakai alvás után.

Akik rosszul aludtak , gyengén teljesítettek a memóriateszteken. Az agyi képalkotó vizsgálatok kimutatták, hogy a legrosszabbul alvóknál volt a legmagasabb az agy béta-amiloid szintje.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az alváshiány súlyosabb következményekkel járhat, mint gondolnánk!

Az alváshiány súlyosabb következményekkel járhat, mint gondolnánk! Ráadásul itt egy ördögi kör is kialakulhat, mert a kutatók szerint a magasabb béta-amiloidszint az agyban megnehezíti a mély alvást , ami elengedhetetlen a béta-amiloid eltávolításához.

A béta-amiloid plakkok felépülése kulcsfontosságú az Alzheimer-kór kialakulásában. Emiatt azt gyanítják, hogy az alvás segíthet megelőzni e neurotoxin létrejöttét, s emiatt küzdeni kell az álmatlanság, és a béta-amiloid ellen, különösen idősebb korban, hogy ne következhessen be a memória romlása és a demencia.

Ezek a megállapítások reménysugarat kínálnak, és kognitív viselkedésterápiával, a testmozgással és még elektromos stimulációval is javíthatják a mély alvást.

Ez egy módja annak, hogy felvehessük a harcot Alzheimer-kór ellen, amelynek fontos fejleménye az idővel egyre rosszabbodó ijesztő demencia. A kutatók a Berkeley Egyetemen egy csoport idősebb felnőtt életét követi az elkövetkező öt évben, hogy kiderítsék, az alvási problémáktól függetlenül melyek lehetnek a betegség korai figyelmeztető jelei.

Forrás: www.businessinsider.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Változóan felhős időre számíthatunk, de az éjszaka első felében a keleti tájakon még több lehet a felhő, illetve az Északi-középhegység térségében hajnalra zúzmarás köd képződhet. A Tiszántúlon lassanként megszűnik a havazás, másutt csak kisebb hózápor fordulhat elő. Az északnyugati, nyugati szél helyenként élénk marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -6 és 0 fok között várható, de a szélárnyékos, hóval borított tájakon ennél jóval hidegebb, akár -10 fok körüli értéket is mérhetünk. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra