Az alábbiakben több olyan, ártalmatlannak tűnő panaszt mutatunk be, amelyek mögött valamilyen jelentősebb probléma állhat.
Körmök
Az egészséges körmök általában sima felületűek és nincs rajtuk elszíneződés. Ha a köröm alatt vöröses elszíneződést veszünk észre, az lupuszra is utalhat – ennél a betegségnél az immunrendszer a test egészséges sejtjeit támadja. A lupusz kiütéseket is okozhat a kézfejen és az ujjakon.
Szaglás
A szaglás megváltozása, gyengülése akár az Alzheimer-kór korai tünete is lehet egy kutatás szerint. 70 éves kor fölött a szaglásvesztés már normálisnak számít, ha de sokkal fiatalabb korban tapasztaljuk, akkor mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Haj
Sokféle hormont érint a testünkben, ha a pajzsmirigyünk nem működik megfelelően, többek között azt is, amelyik a hajnövekedésért felel. Éppen ezért ha hullani kezd a hajunk, akkor lehet, hogy érdemes orvoshoz fordulni – pajzsmirigygondokra különösen akkor érdemes gyanakodni, ha a hajvesztés mellett a hajunk száraz lesz és el is vékonyodik. Az alulműködő pajzsmirigy a szemöldök ritkulását is okozhatja.
Lehelet
A kellemetlen szájszag ínybetegségre utalhat, ami adott esetben erekciós zavarokkal is kapcsolatba hozható. Egy Törökországban készült kutatás tárta fel, hogy a 30 és 40 közötti férfiak körében azok, akiknek komolyabb ínybetegsége van, háromszor olyan gyakran szenvednek merevedési zavarokban , mint azok, akiknek egészséges az ínyük. A rendszeres szájápolás tehát nem csak a szép fogak miatt fontos.
Hallás
Több kutatás is összefüggést talált a cukorbetegség és a nagyothallás között – a magas vércukorszint hatására ugyanis károsodhatnak a fülekben lévő erek. Ha váratlanul romlani kezd a hallásunk, lehet, hogy érdemes ellenőriztetni a cukrunkat.