Papp Anikó pszichológus a Reggeliben arról beszélt, hogy változó, mikor akarja inkább a szülő vagy inkább a gyerek a különórákat. Az első évfolyamban ugyanakkor nem ajánlja ezeket, mert amúgy is nagyon megterhelő az írás-olvasás megtanulása. "Az okos szülő - és a legtöbb tényleg okos - azért figyeli a gyerekét, hogy mennyire bírja" - mondta.
Vannak árulkodó jelei, ha a gyerek leterhelt. Ilyen lehet, ha megváltozik a természete, nem beszél az iskoláról, csendesebb, visszahúzódóbb lesz, reggel úgy kel, hogy fáj a hasa, hányingere van. Nem eszik úgy, ahogy korábban, nem alszik jól, éjszaka felébred.
Mint mondta, sok esetben a háziorvosok küldik pszichológushoz a gyereket, hogy nézzék meg, mi lehet a tünetek oka. "A különórák kiválasztásában alapvető tényező, hogy a gyerek szeresse azt, akkor lesz igazán motivált, ha olyan helyre megy, ami őt érdekli" - javasolta. Érdemes beszélni az edzővel, különtanárral is, hogy mennyire érzi jól magát a gyerek a foglalkozás közben.
A pszichológus arról is beszélt, hogy a gyerekek mindennapjaiban nagyon fontos, hogy a szülővel is töltsenek közös időt. Erre a legalkalmasabb a vacsora és fürdés közötti időszak lehet.