Így védjük hatékonyan gyerekünket!

Az anyatej tökéletes védelme után a kisgyerek immunrendszerének magának kell helytállnia. A kihívások pedig idővel egyre csak nőnek, ahogy közösségbe kerül, nap mint nap találkozik új, addig szervezete számára ismeretlen baktériumokkal. (x)

Az anyatejjel táplált csecsemők édesanyjuk szervezetéből, ideális összetételben megkapják azokat a védelmi anyagokat, amelyekre szükségük van. Később azonban a kicsik immunrendszerének saját magának kell helytállnia a külvilág hatásaival szemben, a táplálékból biztosítva a szükséges vitaminokat, nyomelemeket. Márpedig kihívás van bőven: hiszen bárhol is van a gyermek, otthon, utcán, játszótéren, orvosi rendelőben - megszámlálhatatlan kórokozóval találkozik nap mint nap.

Ha támadnak a baktériumok

Ezektől megvédeni nem lehet, (hiszen még a legsterilebb, védett otthoni körülmények közt nevelt kisgyermek is szembesül a családtagjai által hazahozott, új baktériumokkal), de nem is kell. A gyermek saját immunrendszerét kell támogatni, hogy képes legyen ellenállni minden külső támadásnak.

Körültekintő gondozással, a korának megfelelő, kiegyensúlyozott táplálkozással, sok friss levegő, mozgás biztosításával tehetünk a legtöbbet ezért, amit szükség esetén immunerősítő adagolásával is segíthetünk. Például a továbbfejlesztett, új alkotóelemekkel kiegészített összetételű Béres Csepp Extrát például már a tíz kilogramm testsúlyt elérő kisgyermekek megkaphatják, a helyes adagolás megtalálható a készítmény betegtájékoztatójában.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ha nagy a stressz

Nemcsak a közösségekbe újonnan belépő gyerekek kerülnek olyan helyzetbe, hogy az immunrendszerükre ráfér egy kis erősítés. Sok szülő ismeri például a szeptemberben szinte menetrendszerűen megjelenő lázas, megfázással, esetleg hasmenéssel együtt járó néhány napos betegséget. "Ez a tanév is jól kezdődik" - mondjuk, és lehet, nem is gondolunk rá, hogy az iskolakezdéssel együtt járó stressz és a gyerektársak között fellelhető sokféle kórokozó gyengíthette le átmenetileg az iskolás immunrendszerét.

Ennek is elejét vehetjük egy idejében elkezdett immunerősítő-kúrával. A helyes, zöldségekkel és gyümölcsökkel teli táplálkozás mellett külső segítséget is igénybe lehet venni. Olyan szereket célszerű választani, amely egyszerre erősíti az immunrendszert, illetve biztosítja a hasznos nyomelemek bevitelét, nem csupán vitaminokat tartalmaz. Később a nagyobb dolgozatokra, vizsgákra készülő diák számára is nagy segítség lehet, ha a komolyabb igénybevétellel, stresszel birkózó védelmi rendszere megkapja ezt a támogatást.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Új lézeres kezelés segít a dúsabb hajkoronához

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: +0 °C

Nyugat, északnyugat felől vastagabb felhőtakaró húzódik fölénk, de a délkeleti harmadban még estefelé is általában kevesebb felhő lesz az égen. Északon, északkeleten eső, zápor, a magasabban fekvő helyeken vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. A légmozgás általában gyenge vagy mérsékelt marad. Késő estére -1 és +5 fok közé hűl le a levegő. Nem lesz rossz idő, de aki érzékeny a frontokra, több tünetre is számíthat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra