A vizsgálatba több mint 30 000 brit ember adatait használták, azokét, akik részt vettek korábbi kutatásokban, az alanyok 1946-ban, 1958-ban és 1970-ben születtek. A résztvevők kognitív képességeit - beleértve a verbális, nonverbális intelligenciát , számtant és nyelvtant, a kiejtést, valamint a szókincsüket - 10-11 éves korukban tesztelték.
A kutatók ezután összevetették a gyerekkori tesztek eredményét a későbbi betegszabadságok mennyiségével és hosszúságával. Kiderült, hogy azok, akik jobban teljesítettek, kevesebbszer és rövidebb ideig voltak betegszabadságon . Ez még akkor is jellemzően így volt, amikor más egészségügyi és munkahelyi tényezőt is figyelembe vettek.
A tanulmány szerzője, dr. Max Henderson elmondta, hogy ez valószínűleg azzal lehet összefüggésben, hogy a jobb kognitív kompetenciákkal rendelkező egyének sikeresebben küzdenek meg a problémákkal, betegségekkel.
Az eredmények azért is nagyon fontosak, mert az elmúlt három évtizedben ugrásszerűen megnőttek a hosszú betegszabadságok statisztikái. A tanulmány a BMJ Open oldalain jelent meg.